Naga MarketsDM BOŚ: Ciech z podniesioną ceną akcji oraz rekomendacją "kupuj"Podczas ostatnich sesji Dom Maklerski BOŚ publikuje raport, w którym analitycy obniżają cenę docelową akcji spółki Pekao. Bank według analityków otrzymał poziom docelowy akcji na poziomie 58,1 zł za akcję, jednocześnie z podtrzymaną rekomendacją “kupuj”. Spółka rośnie dziś nieznacznie – +0,79%.

Raport Domu Maklerskiego obejmuje: 

  • Bank Pekao nadal z rekomendacją “kupuj” jednak z obniżonym poziomem cenowym
  • Spółka nieznacznie rośnie podczas piątkowej sesji handlowej

Pekao

Podczas ostatnich sesji na rynek wpływa rekomendacja dotycząca banku Pekao. Według niej autorzy obniżają poziom docelowy akcji spółki do zakresu 58,1 zł oraz podtrzymują rekomendację “kupuj”. Jednocześnie z tym, w raporcie możemy przeczytać, że: “Zważywszy na aktualny potencjał wzrostu podtrzymujemy długoterminową rekomendację fundamentalną “kupuj”. Jednak odczuwamy dużą niepewność względem tegorocznych wyników finansowych zważywszy na oczekiwany wyższy poziom odpisów aktualizujących i rezerw na pokrycie strat kredytowych.

Analitycy dodają również, że “Wydaje się, że po ostatnich spadkach kursu akcji Pekao oferuje wystarczający zwrot w stosunku do ponoszonego ryzyka.” Jak podaje prognoza DM BOŚ – zakres 58,1 może zostać osiągnięty, ponieważ analitycy zakładają, że w tym roku wynik operacyjny przed rezerwami Pekao spadnie do 3,66 mld zł z 4,21 mld zł w 2019 r. a w przyszłym ma wzrosnąć do 3,99 mld zł. Dlatego też podtrzymano relatywną rekomendację „neutralnie” z uwagi na brak wyraźnych bodźców w krótkim okresie, które mogłyby wpłynąć na notowania banku.

Sytuacja na wykresie

Bank podczas ostatnich sesji zawężał się w zakresie w zakresie 48 zł – 52 zł za akcję. Biorąc pod uwagę możliwość zejścia ponowne w zakres dolnego ograniczenia – potencjał wzrostu wynosiłby wówczas 20 procent. Dlatego warto przyglądać się notowaniom podczas kolejnych sesji – tak, aby obserwować potencjalne zejście do strefy mogącej zainteresować inwestorów.

wykres Pekao H1 15.05.2020
Pekao H1 15.05.2020

Autorem raportu jest Michał Sobolewski. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski BOŚ, którego dystrybucja nastąpiła 6 maja 2020 roku, o godzinie 20:10. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

BOŚ – PEKAO disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here