Naga MarketsPodczas ostatnich sesji Dom Maklerski BOŚ publikuje raport, w którym analitycy przyglądają się tym razem spółce PCC Rokita. Według raportu, spółka otrzymuje nadal rekomendację “kupuj”. Poziom docelowy z oklei przypisany jest na cenę 65 zł za akcję z poprzedniego targetu na poziomie 52,60 zł. Spółka podczas dzisiejszej sesji wydaje się podzielać optymizm analityków, ponieważ rynek rośnie podczas wtorkowej sesji blisko 1,60 procent.

Raport Domu Maklerskiego obejmuje:

Te artykuły również Cię zainteresują

  • Rekomendacja spółki dotyczy progu – “kupuj” z nową ceną docelową akcji
  • Analitycy zwracają uwagę na pozytywne wyniki spółki PCC Rokita
  • Spółka dziś rośnie około 1,55 procent a może dalej kontynuować wzrosty

PCC z szansą na osiągnięcie zakresu 65 zł za akcje?

Według analityków podmiotu – zdecydowanie. Swoje zdane podkreślają tym, że wyniki spółki mogły zaskoczyć pozytywnie, co może przekładać się na dalszy pozytywny sentyment. “Wyniki segmentu polioli za pierwsze półrocze 2020 r. okazały się pozytywnym zaskoczeniem i w efekcie skłoniły nas do podwyższenia prognoz.”

W dalszej części raportu czytamy: “Z zadowoleniem konstatujemy, że nasze ostrożne/pesymistyczne scenariusze dla produkcji polioli nie zmaterializowały się. Poliole to produkty wykorzystywane przez producentów pianki poliuretanowej, którzy najwyraźniej mocno ucierpieli pod wpływem kwarantanny w marcu i drugim kwartale 2020 r.

wykres PCC Rokita H4 10.20.2020
PCC Rokita H4 10.20.2020, Źródło: Tradingview

Według autora raportu sprzedaż spółki w tym roku może wynieść 1.425 mln zł, zaś w kolejnym 1.530,6 mln zł. Z kolei Zysk EBITDA może być na poziomie 279,4 mln zł w obecnym roku, a kolejnym dość do poziomu 287,3 mln zł. Zysk netto może kształtować się zatem na poziomie 84,6 mln zł w 2020 r. oraz 106,1 mln zł w 2021 r.

Z technicznego punktu widzenia spółka na razie musi jeszcze poradzić sobie z przerwaniem impasu spadkowego, który dobrze widoczny jest z perspektywy interwału czasowego H4. Po przełamaniu zakresu 47 zł za akcje będzie można mówić o powrocie do wzrostów na spółce, wcześniej ryzyko cofania jest jeszcze bardzo duże.

Autorem raportów jest Łukasz Prokopiuk. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski BOŚ, którego dystrybucja nastąpiła 13 paź 2020 roku, o godzinie 07:10. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

PCC Rokita – disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here