Naga MarketsLogo Orange PolskaPodczas ostatnich sesji Dom Maklerski BOŚ publikuje raport, w którym analitycy wydają dalszą rekomendację dla spółki Orange Polska. Według niej spółka nadal jest w ramach rekomendacji “trzymaj” jednak cena docelowa akcji została podniesiona do zakresu 6,30 zł z wcześniejszego poziomu 6 zł. Spółka podczas dzisiejszej sesji spada ponad 3 procent – po wcześniejszym rajdzie.

Raport Domu Maklerskiego obejmuje: 

  • Podtrzymanie wcześniejszej rekomendacji na poziomie “trzymaj”
  • Podniesienie ceny docelowej akcji spółki do poziomu 6,30 zł
  • Analitycy zwracają uwagę na możliwość “bycia odpornym” tego segmentu w warunkach pandemii

Orange nadal z “trzymaj” – cena docelowa jednak wyżej

W środę Dom Maklerski BOŚ podaje podtrzymanie rekomendacji oraz podanie nieco wyższego progu ceny docelowej dla spółki Orange Polska. Jak zważają analitycy: “Orange PL jest silnie zależny od rozwoju sytuacji na tym rynku. W związku z wybuchem pandemii i “zamrożeniem” polskiej gospodarki usługi świadczone przez telekomy nabrały szczególnego znaczenia dla konsumentów indywidualnych i przedsiębiorstw“.

Jednak autorzy zauważają jednak – branża telekomunikacyjna jest jednak póki co stabilna w tym okresie. Można powiedzieć, że Orange może przejść ten okres obronną ręką, dlatego też nadal rekomendacja dotyczy trzymania akacji spółki. W tym momencie spółka cofa podczas dzisiejszej sesji ponad 3 procent, jednak ostatnie sesje pokazały, że apetyt na akcje jest.

wykres Orange PL D1 22.07.2020
Orange PL D1 22.07.2020

Dom Maklerski BOŚ w załączonym raporcie podał, że oczekuje, iż przychody Orange Polska wyniosą w obecnym roku 11,36 mld zł i wzrosną w roku kolejnym do poziomu 11,41 mld zł. EBITDA w tych latach ma wynieść 2,9 mld zł w 2020 roku oraz 3,1 mld zł roku następnym.

Autorem raportu jest Jakub Viscardi. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski BOŚ, którego dystrybucja nastąpiła 15 lipca 2020 roku, o godzinie 07:50. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Orange disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here