Naga MarketsDom maklerski Banku Ochrony Środowiska (DM BOŚ) obniżył rekomendację Ten Square Games do “trzymaj”, cenę docelową podniósł do 252 zł.


DM BOŚ obniża rekomendację dla Ten Square Games

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 15 stycznia, podnieśli cenę docelową akcji Ten Square Games do 252 zł z 205 zł, obniżając jednocześnie rekomendację do “trzymaj” z “kupuj”. Raport został wydany przy kursie 232 zł. W czwartek o poranku za jedną akcję spółki płacono na giełdzie 256 zł.

Analitycy, po opublikowaniu przez Ten Square Games wstępnych przychodów za czwarty kwartał 2019 r., podwyższyli prognozy zysku netto spółki za cały rok 2019 r. do 73,2 mln zł oraz sprzedaży na 2020 i 2021 rok o 21 proc. odpowiednio do 117 mln zł i 131 mln zł.

“Oczekujemy, że przychody spółki ze sprzedaży gry Fishing Clash na rynkach zachodnich w 2020 roku osiągną 280,9 mln zł rosnąc średnio 1 proc. miesięcznie (+37 proc. rdr w porównaniu do oczekiwanych +132 proc. rdr w 2019). Spodziewamy się, że wersja gry Fishing Clash na androida uzyska certyfikację w ciągu najbliższych miesięcy i zakładamy pierwsze przychody na tym rynku w marcu” – napisano w raporcie.

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Zdaniem analityków, ewentualny sukces jednej z trzech gier, które obecnie są na etapie tzw. soft launch może być silnym pozytywnym sygnałem dla inwestorów.

“Może się też okazać, że nasza prognoza sprzedaży na 2020 rok (+45 proc. rdr) będzie zbyt zachowawcza biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia w zakresie zwiększania przychodów (+109 proc. rdr w 2019). Z drugiej strony oczekujemy w I kw. 2020 roku spadku kdk zysku netto (w związku z oczekiwanymi wyższymi wydatkami na marketing), co może lekko ostudzić pozytywny sentyment rynkowy wobec spółki” – napisano.

Jako czynniki ryzyka analitycy wskazują możliwość opóźnienia chińskiej certyfikacji dla wersji Fishing Clash na androida oraz ewentualną podaż akcji ze strony osób mających dostęp do informacji poufnych.

“Warto podkreślić, że stosunkowo wysokie dyskonto względem zagranicznych porównywalnych spółek wynika z ulgi podatkowej IP Box, co z kolei jest silnie zależne od polityki rządu” – dodano.

Sytuacja techniczna na spółce wciąż jest bardzo dobra. Na interwale D1 możemy obserwować silny trend wzrostowy. Co prawda wysoko wystąpienie korekty rośnie wraz z wybijaniem kolejnych maksimów, niemniej nawet zejście w okolice 200 zł nie powinno zanegować obecnej tendencji. W przypadku korekty jako pierwsze wsparcie należy traktować średnią SMA z ostatnich 50 okresów.

Akcje Ten Square Games
Ten Square Games, źródło: tradingview

Zobacz także: Kurs euro do dolara EURUSD przed decyzją EBC

Artykuł jest skrótem rekomendacji. Autorem pełnego raportu jest Tomasz Rodak, pierwsza dystrybucja dokumnetu miała miejsce 16 stycznia o godzinie 7.55.

DM BOŚ – Disclaimer tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here