Naga MarketsLogo Orange PolskaPodczas wtorkowej sesji handlowej udostępnione zostały noty DM BOŚ, które wskazują, iż 9 lipca wydane zostały nowe propozycje wobec spółek Orange oraz JSW. Według nich – Dom Maklerski obniża rekomendację Orange Polska z wcześniejszego “trzymaj” do “sprzedaj” podnosząc jednocześnie cenę docelową spółki do poziomu 6,20 zł. Tymczasem DM BOŚ również obniżył cenę docelową spółki JSW do 88 zł podtrzymując wcześniejsze “kupuj”. 


Obniżona rekomendacja Orange Polska

Zgodnie z raportem publikowanym dnia dzisiejszego – a wydanym 9 lipca – DM BOŚ obniża rekomendację spółki Orange Polska z wcześniej podtrzymywanego “trzymaj” do obecnego “sprzedaj” – jednocześnie podnosząc cenę docelową do zakresu cenowego 6,2 złotych za akcję.

Analitycy Domu Maklerskiego wskazują w wydanej nocie, że na przyszłe kształtowanie się ceny akcji spółki wpływać będzie m.in fakt ostatniego zakończenia toczącej się wiele lat wojny cenowej, aby wdrożyć 5 zł podwyżkę miesięcznych taryf. Ta informacja ożywiła inwestorów – ponieważ odbić się to może znacznie na zyskach operatorów. Dodatkowo, jak wskazywane jest to w raporcie, analitycy – dodatkowa wartość powstała w wyniku tego posunięcia, a w szczególności wzrost wartości rezydualnej, czego skutkiem będzie niższa  niż ostatnio dokonany wzrost kursu akcji Orange PL.

Wyniki finansowe spółki Orange Polska według nich nie będą korzystne w drugim kwartale 2019 roku.

wykres ORANGE POLSKA D1 17.07.2019
ORANGE POLSKA D1 17.07.2019

Tymczasem na samym wykresie spółki widać, że czas zbudowanej wyraźnie euforii zaczyna faktycznie przemijać. Oczywiście zejście, które w tym momencie spółka doświadcza jest klasycznym zejściem – korektą – ostatnich wzrostów, tak więc jeszcze ciężko mówić o możliwości raptowniejszego zejścia. Niemniej jednak – jeśli analitycy DM BOŚ dobrze przewidzieli nadchodzące zdarzenia, warto skupić się na poziomach nawet przekraczających poziom docelowy (6,20 zł) i spojrzeć na cenę 5,60 zł za akcję.

JSW z potrzymaną rekomendacją “kupuj” ale obniżaną ceną docelową

Analitycy banku podczas wydanej noty wskazują, że rekomendacja dotycząca spółki JSW co prawda została podtrzymana – jednak cena docelowa dla akcji została zmniejszona z wcześniejszego poziomu 90 zł do obecnych 88 złotych za akcję. Na główny powód analitycy wskazują kilka ryzyk, które wyraźnie tłamszą wykres przed dalszymi wzrostami. Są nimi m.in: sami inwestorzy oraz ich negatywne nastawienie do potencjalnego spowolnienia gospodarczego, dalsza awersja do ryzyka dotycząca obawą przed ryzykowniejszymi projektami rządowymi dotyczących spółki czy “niesprawiedliwe traktowanie akcjonariuszy mniejszościowych” – jak wskazane jest w raporcie.

DM BOŚ prognozuje, że spółka wypracuje w obecnym jeszcze roku 1,2 mld zł zysku netto oraz 2,38 mld zł EBITDA przy przychodach na poziomie 9,96 mld zł.

wykres jsw w1 17.07.2019
jsw w1 17.07.2019

Z obecnej sytuacji na wykresie widać, że tendencja już od dłuższego czasu pozostaje absolutnie widoczna. Kanał spadkowy sięgający poziomów z 108 zł za akcję do obecnych 44 zł oznacza wymowę negatywną i trudno w tym momencie szukać odbicia na spółce. Jadnak analitycy uważają, że sentyment nadal będzie w stanie utrzymać się do osiągnięcia górnych poziomów.

Autorem raportów jest Jakub Viscardi oraz Łukasz Prokopiuk. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez DM BOŚ SA, którego dystrybucja nastąpiła 10 lipca 2019 roku, o godzinie 08:10 oraz 08:20.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw notowanie | gpw lotos | kurs akcji pgnig | de30 dax | bitcoin info | theppro |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here