Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 22 lipca, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska obniżył rekomendację fundamentalną Neuca do “trzymaj” z „kupuj”. Natomiast cena docelowa została skorygowana do 283,1 zł z 296,6 zł.  Prognozowany jest zysk netto na poziomie 12 mln zł w II kwartale oraz 100 mln w całym 2018 roku.


Autor raportu, Sylwia Jaśkiewicz zauważa, iż spółka posiada dodatkowe segmenty, z których zauważalny zysk wypracuje dopiero w przyszłym roku, a w bieżącym oczekuje niewielkich zysków na poziomie operacyjnym firmy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wprowadzone niedawno przepisy „apteka dla aptekarza” przez obecny rząd wprowadziły zamęt na rynku farmaceutycznym, co również może odbić się negatywnie na zyskach Neuca S.A. Wg. Jaśkiewicz firma będzie musiała rozpocząć redukcję kosztów jeśli chce zachować zyskowność przy rosnących wynagrodzeniach i presji na marże.

Raport sporządzono przy kursie 258,5 zł.

źródło: stooq.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 30.07.2018
Następny artykułPróchnik – upada jedna z najstarszych firm na GPW
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here