Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 23 października, DM Bank Ochrony Środowiska obniżył cenę docelową dla spółki Santander BP do 369,1 zł z 450,4 zł, jednocześnie obniżając rekomendację do poziomu „trzymaj” z „kupuj”. Analitycy zauważają, iż bieżący kurs akcji banku dyskontuje zbyt szybki wzrost EPS.


Odział Santander Bank– Mimo ostatniego etapu cyklu gospodarczego nie dostrzegamy więcej przestrzeni dla progresji marż wynikającej z wyższych stóp procentowych w najbliższym/średnim okresie, co wysuwa na pierwszy plan wzrost organiczny jako sposób na dalszą poprawę rentowności, aczkolwiek ma to swoje ograniczenia na dojrzałym rynku – napisano w raporcie

DM BOŚ wskazuje potencjalne fuzje i przejęcia jako alternatywę dla spółki, jednak koszta tych procesów mogłyby znacznie obciążyć wyniki finansowe w najbliższych kwartałach. Analitycy jako główne ryzyko wskazują ustawę o pomocy dla posiadaczy kredytów w walutach obcych, której wejście w życie mogłoby znacznie zwiększyć koszta spółki.

Zobacz również: W jakim miejscu znajduje się rynek akcji?

Raport sporządzono przy kursie 340,8 zł.

DM BOŚ obniża rekomendację dla Santander BP
xstation


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSantander BP z zyskiem netto 495,4 mln zł w III kw. – wykres na strefie oporowej
Następny artykułPolska: Jesienna smuta w gospodarce
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here