Naga MarketsSiedziba i logo NeucaW raporcie datowanym na 14 października Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska obniża cenę docelową akcji Neuki z 283,1 do 273,3 zł, podtrzymując jednocześnie rekomendację “trzymaj” spółki. 


Analitycy napisali również w nocie, że w pierwszej połowie bieżącego roku rynek farmaceutyczny był silniejszy od detalicznego, jednak – ich zdaniem – sytuacja ta może ulec zmianie w drugim półroczu. W trzecim kwartale 2018 roku oczekują oni dynamiki hurtowego rynku farmaceutycznego na poziomie ok. 4 proc. rok do roku w porównaniu z 7 proc. w pierwszym i 3 proc. w drugim kwartale. Liczą również na poprawę wyników finansowych spółki za trzeci kwartał.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prognozowany zysk netto Neuki za 2018 rok wyniesie, zdaniem analityków, ok. 102 mln zł, a za 2019 rok 111 mln zł.

Spodziewamy się również wzrostu kosztów transportu i cen energii w przyszłym roku. Ponadto Neuca pracuje nad dostosowaniem swoich procedur do zmieniających się regulacji, co generuje dodatkowe koszty. Wyższe koszty prawdopodobnie zniweluje wzrost sprzedaży i rozwój dodatkowych usług. Liczymy na dobre wyniki w segmencie produktów własnych i centrów medycznych“. Dodano również, że pod największym znakiem zapytania są wyniki segmentu badań klinicznych, który w bieżącym roku powinien wygenerować niewielki zysk.

Sytuacja na spółce

Spółka znajduje się aktualnie na wsparciu cenowym – utrzymanie wykresu powinno dać sporą szansę zwyżki wykresu. Na chwilę obecną próg rekomendacji DM, czyli poziom 273,3 zł za akcję stanowi ponad 13 procentowy potencjał wzrostowy. Cena 240 – 235 stanowi pięciozłotowe wsparcie dla wykresu, które jeśli wybroni wykres przed ewentualnym pogłębieniem spadku – powinno dać dobry stosunek zysku do ryzyka na spółce. Przełamanie wsparcia może wywołać ruch pod dołek z listopada 2017 roku na cenie 220 zł za akcję.

wykres NEUCA D1 22.10.2018
NEUCA D1 22.10.2018

Autorem raportu jest Sylwia Jaśkiewicz. Artykuł jest skrótem raportów przygotowanych DM BOŚ, których dystrybucja nastąpiła 15 października 2018 roku, o godzinie 08:40. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

DM BOŚ – Neuca 14.10.2018 disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here