Naga Marketslogo kghmW raporcie datowanym na 15 stycznia Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska obniża cenę docelową spółki KGHM z 81,8 zł do poziomu 75 zł za akcję. Jednocześnie DM podtrzymuję swoją wcześniejsza rekomendację “sprzedaj”, gdy ta oscyluje wokół poziomów 90 zł za akcję. 


Analitycy DM w opublikowanym raporcie stwierdzają, że obecna sytuacja spółki nie jest optymistyczna dla inwestorów m.in z powodu rozczarowujących prognoz produkcji molibdenu na 2019, czy skorygowaną EBITDA dla Sierra Gorda w 2019 roku poniżej 450 mln zł. Zdaniem analityków biorąc pod uwagę CAPEX ich zdaniem prawdopodobne jest podwyższenie w 2019 roku długu netto albo kapitału, czy udzielenie pożyczki. W związku  z tym, jak czytamy w raporcie – wypłata dywidendy w 2019 roku nie jest pewna.

Autor raportu dodaje również, że: “Trudno być optymistycznym w stosunku do kolejnych lat, biorąc pod uwagę prawdopodobny dalszy spadek w produkcji molibdenu“.

Dodatkowo, w załączonej nocie możemy przeczytać m.in o spadkach cen miedzi do ok. 6 tys. USD za tonę, które w dużej mierze są wynikiem wojny celnej pomiędzy USA a Chinami. Jak dodają: “Ostatnie dane ekonomiczne z Chin były raczej słabe, a to budzi obawy, że wojna celna będzie miała negatywne konsekwencje na światowy popyt miedzi. W tej chwili nie jesteśmy pewni, czy sentyment w stosunku do metali się poprawi i wierzymy, że w obecnych warunkach nasze prognozy cen miedzi mogą być zbyt optymistyczne“.

Sytuacja na wykresie

Aktualnie na wykresie dziennym spółki widać wyraźnie, że ta dotarła do istotnego poziomu oporowego, nadal utrzymującego się kanału spadkowego. Choć sam kanał rozrysowany był przed kilkoma miesiącami, nadal jest aktualny – a wykres widocznie respektuje nadal tłamszące wykres poziomy. W tym momencie potencjał zejścia jest relatywnie duży – nawet do poziomów 85 /82 zł za akcje.

wykres KGHM D1 22.01.2019
KGHM D1 22.01.2019

Autorem raportu jest Łukasz Prokopiuk. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez DM BOŚ SA, którego dystrybucja nastąpiła 15 stycznia 2019 roku, o godzinie 07:50. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

DM BOŚ – KHGM 15.01.2019 disclaimertokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here