Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 7 sierpnia, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska obniżył cenę docelową Vistuli do 4,66 zł z 4,88 zł, jednocześnie podtrzymując rekomendację na poziomie „trzymaj”. Analitycy DM BOŚ oczekują spadku wskaźnika dług netto/EBITDA. Prognozowany jest przychód na poziomie 760,5 mln zł i zysk rzędu 51,9 mln zł w 2018 roku oraz 828,3 mln zł przychodu, przy zysku 57,8 mln zł w 2019 r.


Autor raportu, Sylwia Jaśkiewicz zauważa, iż EBITDA spółki wyniesie 86,9 mln zł w 2018 roku oraz 94,6 mln zł w roku następnym. W tych okresach dług netto wyniesie kolejno: 82,8 mln zł i 48,3 mln zł. W dzisiejszym raporcie możemy przeczytać:

Te artykuły również Cię zainteresują
“Oczekujemy w II kwartale bieżącego roku wyniku netto zbliżonego do ubiegłorocznego i pogorszenia rdr wyniku operacyjnego, głównie pod wpływem rosnących kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu. Liczymy, że spółka w końcu otrzyma długo oczekiwaną zgodę na fuzję z Bytomiem. Tymczasem warunki rynkowe po wprowadzeniu częściowego zakazu handlu w niedziele stanowią pewne wyzwanie. W naszej ocenie fuzja Vistuli i Bytomia powinna być korzystna dla akcjonariuszy obu spółek, powstanie bowiem większy podmiot, który będzie odporniejszy na różne rynkowe zawirowania.”

Raport sporządzono przy kursie 4,25 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBarclays po kryjomu uruchamia kryptowalutowy trading desk?
Następny artykułRośnie liczba bitomatów
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here