Naga MarketsJak wynika z raportu datowanego na 1 sierpnia br., analitycy DM BOŚ obniżają cenę docelową akcji CCC z 253 zł do 227 zł. Jednakże rekomendacja “trzymaj” pozostaje.

W raporcie czytamy:
“Spodziewamy się, że wyniki za II kw. br. będą przeciętne, mimo korzystnych kursów PLN/USD i PLN/EUR, jednak nie oczekujemy, by to mogło zaskoczyć inwestorów, ponieważ przychody są znane, wydatki inwestycyjne również nie powinny zaskoczyć zważywszy na szybki rozwój e-commerce, a jednorazowe koszty związane m.in. z restrukturyzacją działalności na rynku niemieckim powinny skutkować w przyszłości poprawą wyników.”

Wzrost sprzedaży w ujęciu rocznym wyniósł zaledwie 4% po wyłączeniu udziału Karl Voegele i eobuwie.pl – szacuje autorka raportu Sylwia Jaśkiewicz. Jeśli chodzi o trzeci kwartał br. pozostają wątpliwości czy dojdzie do poprawy wyniku. Lepiej może natomiast być dopiero w ostatnim kwartale 2018 z uwagi na niską bazę.
 “Mało, że słabej sprzedaży CCC w październiku 2017 roku nie zniwelowała sprzedaż w dalszych miesiącach, to jeszcze negatywnie oddziaływała rentowność w IV kw. ub. roku. Spółka zakłada, że w sezonie jesienno-zimowym br. uda jej się sprzedać ubiegłoroczną kolekcję nabytą przy korzystnych kursach walut oraz dokonać pewnych oszczędności logistycznych (zapasy zlokalizowane w pobliżu sklepów)” – wynika z dalszej części raportu.

Raport wydano przy kursie 215,6 zł. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, obecny poziom docelowy znajduje się w okolicach lipcowego szczytu. Z kolei wcześniejszym poziom wyznaczony był na wsparciu z kwietnia i maja br.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny CCC dzięki TradingViewConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here