Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 2 września, DM Bank Ochrony Środowiska obniżył cenę docelową dla spółki Agora do 12,2 zł z 14,5 zł, jednocześnie pozostawiając rekomendację na poziomie „trzymaj”. Analitycy spodziewają się EBITDA na poziomie 80 mln zł w 2018 r. oraz 101 mln zł w 2019 r.


DM BOŚ ocenia, iż do końca 2022 roku nakłady inwestycyjne spółki mogą wynieść 930 mln zł, co daje wynik 8-krotnie wyższy niż EBITDA spółki z 2017 roku. W raporcie napisano:

– (…) nasza 12-miesięczna wycena będąca złożeniem równoważonych średnich wyników wyceny metodą DCF i wyceny metodą SOTP maleje o 16 proc do 12,2 zł na akcję (poprzednio 14,5 zł), przede wszystkim za sprawą (…) obniżenia naszych prognoz EBITDA oraz podwyższenia założeń wydatków inwestycyjnych (skutkujących niższymi prognozami FCFF). Ponieważ intensyfikacja nakładów prawdopodobnie przypadnie na początkowy okres, profil Agory może zmienić się ze spółki z gotówką netto na spółkę obarczoną długiem netto.

Zobacz również: Zysk Dębicy w dół o 29% w II kw. br. Akcje nad ważnym wsparciem

– (…) Uważamy, że maksymalna wielkość możliwych wydatków inwestycyjnych przestraszyła inwestorów, a wynikający zeń +standardowy+ poziom dywidendy rozczarował niektórych z nich, gdyż liczyli na więcej – dodali analitycy DM BOŚ.

Raport sporządzono przy kursie 10,6 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNomura: 7 krajów wschodzących zagrożonych kryzysem kursowym
Następny artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy – Ichimoku” 10.09.2018 EUR/GBP
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here