Naga MarketsDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska w raporcie datowanym na 30 sierpnia obniża cenę docelową akcji Banku Handlowego do 74,3 zł, co stanowi nieco ponad 14 procent. Jednocześnie analitycy pozostawiają rekomendację “trzymaj”. 


Autorem raportu jest Michał Sobolewski, przygotowany został podczas kursu akcji banku wynoszącego 71,1 zł. W raporcie przeczytać możemy m.in: “Oczekujemy, że w III i IV kwartale rentowność banku będzie niższa niż I półroczu, głównie ze względu na doskonałe wyniki generowane przez Handlowy w I poł. roku (korzystne tendencje i oczekiwania spadku stóp procentowych), a jej poziom powinien być zbliżony do średniego powtarzalnego“.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oczekujemy wystąpienia (w perspektywie krótkoterminowej – PAP) dwóch pozytywnych tendencji w przypadku działalności podstawowej: wzrostu wyniku odsetkowego netto głównie pod wpływem rosnącej bazy aktywów oraz poprawy wyniku z tytułu prowizji i opłat, która będzie postępowała stopniowo w powiązaniu z sytuacją na rynkach kapitałowych (przychody z tytułu działalności maklerskiej, powierniczej i sprzedaży produktów inwestycyjnych)” – dodają analitycy.

W raporcie obniżono również prognozy wyniku netto dla banku na 2018 i 2019 rok, które odpowiednio spadły o 1 proc. i 7 proc. Jak piszą analitycy “Różnica jest głównie efektem prognozy niższej marży w związku z niższymi stopami procentowymi w 2018 i 2019“.

Sytuacja na wykresie

Bank Handlowy praktycznie od 2016 roku porusza się w bardzo szerokiej konsolidacji, jednak z widocznie wyższymi dołkami. Aktualnie, spółka znajduje się blisko miejsca potencjalnego dla kolejnego odbicia w celu utrzymania tendencji budowy coraz wyższych dołków. Jeśli tak się stanie, spółka ma najbliższy opór na poziomie 70,2 zł będący dołkami z 24 sierpnia, następnie już poziom rekomendowany przez analityków DM BOŚ, czyli 74,2, który jest istotnym oporem dla spółki.

Bank Handlowy – wykres D1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBiałoruś szuka inwestorów na inwestycje Blockchain w Korei Południowej
Następny artykułCoinbase rozważa wprowadzenie ETF na BTC
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here