Naga MarketsSiedziba i logo NeucaPodczas poniedziałkowej sesji Dom Maklerski BOŚ publikuje raport, w którym analitycy obniżają rekomendację spółki zajmującej się dystrybucją wyrobów farmaceutycznych – Neuca. Według raportu spółka otrzymuje obniżoną rekomendację z wcześniejszego poziomu “kupuj” do obecnego “trzymaj”. Jednocześnie z tym Dom Maklerski obniża cenę docelową akcji spółki z wcześniejszego poziomu 467,3 zł do obecnej strefy 435,6 zł.

Dzisiejszy raport Domu Maklerskiego obejmuje: 

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Oczekiwanie przez analityków dobrych wyników finansowych spółki za I kw. br. 
  • Prognozy wzrostu rynku aptecznego w 2020 roku.

Neuca z obniżoną rekomendacją – spółka rośnie 125% od stycznia ub. roku

Dom Maklerski BOŚ wskazuje w raporcie oczekuje dobrych wyników finansowych za I kw. br. za sprawą silnego wzrostu rynku. Dodatkowo w raporcie możemy przeczytać, że “W I kw. br. spółka zmagała się z presją na koszty logistyki (duży popyt) i koniecznością działania w warunkach podwyższonego reżimu sanitarnego w związku z pandemią. Dodatkowo wyniki będą obciążone ujemnym wynikiem na różnicach kursowych (wpływ MSSF 16)

W drugim kwartale obecnego roku analitycy wyraźnie wskazują, że spodziewają się  spowolnienia dotychczas szybkiego tempa wzrostu rynku OTC i spadku popytu, który przeniósł się z kwietnia na marzec (w marcu i kwietniu rok temu rynek farmaceutyczny wzrósł odpowiednio o 14 proc. i 13 proc. r/r oraz o 9 proc. w całym kwartale).

Jest szansa jednocześnie, że spółka będzie chciała wyrównać poziom wyników między I i II kwartałem. “Zakładamy nieco gorsze wyniki centrów medycznych i segmentu badań klinicznych, co może jeszcze nie rzucać się w oczy w I kwartale, ale w II powinno być bardziej widoczne” – podaje raport.

Sytuacja na wykresie

Patrząc z perspektywy dziennej spółki – ta wykonała już ponad 125 procent wzrostu w nieco ponad rok czasu. Obecnie wykres zatrzymał się na poziomie 492 zł po fali mocnej presji popytowej, które pojawiła się bliżej połowy marca. Wówczas spółka wykonała podejście 55 procent. W tym momencie ryzyko wystąpienia korekty jest relatywnie duże i inwestorzy powinni szacować zejście do poziomów 458 – 440 zł nim spółka wykazywać może kolejne tendencje wzrostowe.

wykres Neuca D1 27.04.2020
Neuca D1 27.04.2020, Źródło: Tradingview

Autorem raportu jest Sylwia Jaśkiewicz. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski BOŚ, którego dystrybucja nastąpiła 20 kwietnia 2019 roku, o godzinie 07:30. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

DM BOŚ – Neuca disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here