Naga Markets

Podczas ostatnich sesji Dom Maklerski BOŚ publikuje raport, w którym analitycy przyglądają się tym razem spółce Mercator Medical. Według raportu, spółka otrzymuje rekomendację “sprzedaj” z poprzedniego progu “trzymaj”. Analitycy spodziewają się napływu nienajlepszych informacji m.in. dotyczących wygaszania pandemii czy trendu spadkowego średnich cen sprzedaży rękawic, które mogą ciążyć na wycenie spółki w nadchodzących miesiącach. Spółka podczas dzisiejszej sesji nieznacznie rośnie.

Raport Domu Maklerskiego obejmuje:  • Rekomendacja spółki dotyczy progu – “sprzedaj”, obniżonej rekomendacji
  • Analitycy zauważają, że spółka posiada ryzyka w segmencie dystrybucji związane z zarządzaniem zapasami w okresie spadających cen
  • Spółka dziś rośnie około 0,20 procent do poziomu 362 zł za akcję

Mercator Medical pod znakiem możliwej przeceny

Dziś dowiadujemy się z raportu przedstawionego 14 stycznia przez Dom Maklerski BOŚ, że spółka Mercator Medical otrzymuje obniżoną rekomendację z poziomu “trzymaj” do obecnego “sprzedaj” oraz obniżoną cenę akcji z zakresu 476 zł do 350 zł za akcję.

W przedstawionym raporcie analityków zauważono ryzyka wobec spółki: “Oczekujemy, że rok 2021 powinien być również bardzo udany dla spółki, biorąc pod uwagę naszą prognozę całorocznego zysku netto w wysokości 1,1 mld zł (+14 proc. r/r; 4,3x P/E). Jednocześnie spodziewamy się napływu nienajlepszych informacji m.in. dotyczących wygaszania pandemii czy trendu spadkowego średnich cen sprzedaży rękawic, które mogą ciążyć na wycenie spółki w nadchodzących miesiącach.

wykres Mercator H1 22.01.2021
Mercator H1 22.01.2021

Tym samym również analitycy dodają kolejne ryzyka: “Dostrzegamy również potencjalne ryzyka w segmencie dystrybucji związane z zarządzaniem zapasami w okresie spadających cen. Utrzymywanie kosztownych zapasów przy spadających cenach może doprowadzić do obniżenia marż (a nawet do marż ujemnych w ekstremalnych przypadkach)

Autorem raportów jest Tomasz Rodak. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski BOŚ, którego dystrybucja nastąpiła 14 stycznia 2021 roku, o godzinie 08:10. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Mercator Medical disclaimer

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here