Naga MarketsPodczas ostatnich sesji Dom Maklerski BOŚ publikuje raport, w którym analitycy przyglądają się tym razem spółce LiveChat. Według raportu, spółka otrzymuje podtrzymaną rekomendację “trzymaj”. Analitycy prognozują wstępnie dynamikę rdr przychodów i EBITDA (w PLN) w 2021 r. na odpowiednio ok. 35 proc i 30 proc. w pierwszym kwartale. Z tego powodu również poziom docelowy akcji spółki został podniesiony do zakresu 114,6 zł z poprzedniego progu 106,4 zł.

Raport Domu Maklerskiego obejmuje:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Rekomendacja spółki dotyczy progu – “trzymaj”
  • Analitycy zauważają, że spółka posiada dalszy potencjał wzrostu dynamiki wyników
  • Spółka dziś rośnie około 1 procent do poziomu 105 zł za akcję

LiveChat z potencjałem dalszego wzrostu akcji

Dziś dowiadujemy się z raportu przedstawionego 18 stycznia przez Dom Maklerski BOŚ, że spółka LiveChat nadal ma potencjał wzrostu – z obecnych zakresów 105 zł do planowanych 114,6 zł jest to około 8,5 procent.

Według raportu, analitycy podmiotu uważają, że spółka nadal w tym roku posiada spory potencjał wzrostu dynamiki przyszłych przychodów rocznych oraz EBITDA, odpowiadający ok. 35 procent oraz 30 procent jeszcze w pierwszym kwartale. W kolejnym dynamika ta może wyglądać podobnie, choć procentowo wskazywane są progi 20 procent. W trzecim i czwartym może ten zakres wynosić 20 – 35 procent oraz 15 procent zwieńczające rok.

wykres LiveChat H4 26.01.2021
LiveChat H4 26.01.2021

Z tego również powodu podwyższona została cena docelowa akcji spółki. Z technicznego punktu widzenia sytuacja na spółce wygląda nadal wzrostowo, choć wysokie poziomy z pewnością nie zachęcają do skupowania akcji bez wcześniejszej korekty.

Autorem raportów jest Sobiesław Pająk. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski BOŚ, którego dystrybucja nastąpiła 18 stycznia 2021 roku, o godzinie 18:40. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

LiveChat disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here