Naga MarketsPodczas ostatnich sesji Dom Maklerski BOŚ publikuje raport, w którym analitycy przyglądają się tym razem spółce KGHM. Według raportu, spółka otrzymuje nadal rekomendację krótkoterminową “kupuj”. Analitycy zauważają, że ceny miedzi mogą obecnie działać bardzo pozytywnie na spółkę – przez co podniesienie ceny docelowej akcji zdaje się być zasadne. Z tego powodu również poziom docelowy akcji spółki został podniesiony do zakresu 240 zł z poprzedniego progu 200 zł za akcję.

Raport Domu Maklerskiego obejmuje:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Rekomendacja spółki dotyczy progu – “kupuj”
  • Analitycy zauważają, że spółkę nadal wspierają ceny miedzi
  • Spółka dziś pozostanie na pozytywnym terytorium ponad +6 procent

Asseco z możliwością krótkoterminowego wzrostu

Dziś dowiadujemy się z raportu przedstawionego 25 stycznia przez Dom Maklerski BOŚ, że spółka KGHM nadal może wspierana być przez wysokie ceny miedzi, przez co nadal pozostaje przy progu rekomendacyjnym kupuj oraz podwyższonej cenie docelowej akcji dp zakresu 240 zł za akcję.

Jak podaje raport już w pierwszych słowach – “Podtrzymujemy mocno pozytywne nastawienie do cen miedzi. Podwyższyliśmy założenia cen surowca i, co za tym idzie, podtrzymujemy krótkoterminową rekomendację relatywną przeważaj dla KGHM.”

KGHM H4 01.02.2021
KGHM H4 01.02.2021

Dodatkowo również, przedstawiona została ewentualna kontra z uwagi na występujące ryzyka: “Zdajemy sobie sprawę z niektórych krótkoterminowych czynników ryzyka, które mogłyby negatywnie wpłynąć na ceny miedzi (ostatni wysoki poziom cen może stanowić pokusę do realizacji zysków, dodatkowe projekty w Rosji i Zambii mogą do pewnego stopnia zasypać popyt w 2021; eksperci ICGS oczekują w 2021 roku nadwyżki miedzi, duża podaż złomu jest oceniana jako zagrożenie dla cen surowca w 2021)“.

Spółka na wykresie H4 – D1 nadal wygląda pro-wzrostowo, i nawet wcześniejsze cofnięcia nie były w stanie wyhamować wzrostów spółki. Cofnięcie dało jak widać kolejnego paliwa spółce, która już na rozpoczęciu sesji rośnie ponad 6 procent do poziomu 201 zł za akcje. Dotarcie do poziomu docelowego zdaje się w takim razie właściwe w ciągu kolejnych sesji.

Autorem raportów jest Łukasz Prokopiuk. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski BOŚ, którego dystrybucja nastąpiła 25 stycznia 2021 roku, o godzinie 07:10. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

KGHM disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here