Naga MarketsDM BOŚ: Ciech z podniesioną ceną akcji oraz rekomendacją "kupuj"Podczas poniedziałkowej sesji Dom Maklerski BOŚ publikuje raport, w którym analitycy podwyższają cenę docelową akcji spółki Ciech – jednocześnie podtrzymując wcześniejszy poziom “kupuj”. Obecnie poziom dla akcji wynosi według analityków 45 zł z wcześniejszego poziomu 43 zł. Spółka spada dziś na otwarciu nieco ponad 4 procent.

Dzisiejszy raport Domu Maklerskiego obejmuje: 

  • Nadal panujące pozytywne nastawienie do spółki pomimo panującego wirusa
  • Projekcja na dalsze wzrosty możliwa wraz z wzrostem EBITDA

Ciech w poniedziałek traci ponad 4 procent

Dziś spółka otrzymuje wyższy poziom cen akcji, niż pierwotnie Dom Maklerski BOŚ wyznaczał. Aktualnie 46 zł, które są bliskimi poziomami oporu są docelową strefą.

Biuro Maklerskie pomimo negatywnych skutków wywołanych przez COVID-19 i słabszych rokowań gospodarczych po zakończeniu epidemii, uważają, że spółka powinna sobie dobrze radzić. Dodatkowo, w raporcie możemy przeczytać, że skorygowana EBITDA Ciechu w 2020 roku powinna wynieść 675 mln zł i wzrosnąć w roku kolejnym do 693 mln zł, co przekładałoby się na wzrost rdr o 2,6 procent.

Analitycy dodają, że ich szacunki co do przychodów spółki w latach 2020/21 mają wynieść odpowiednio 3,381.7 mln zł i 3,415.2 mln zł.

Sytuacja na wykresie

Spółka podczas dzisiejszej sesji spada ponad 4 procent, jednak powinno to być traktowane przez inwestorów jako klasyczna korekta ostatnich wzrostów. Jak widać po wykresie dziennym – spółka bardzo dobrze radzi sobie w czasach, kiedy inne nadal nie są w stanie odrobić choćby części strat. Tutaj niemal 100 procent momentu inicjującego spadek zostało już pokryte, co pozytywnie świadczy o dalszych losach spółki.

wykres Ciech D1 04.05.2020
Ciech D1 04.05.2020, Tradingview

Autorem raportu jest Łukasz Prokopiuk. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski BOŚ, którego dystrybucja nastąpiła 24 kwietnia 2020 roku, o godzinie 08:00. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

DM BOŚ – Ciech disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here