Naga MarketsCD Projekt 29 lipcaPodczas ostatnich sesji Dom Maklerski BOŚ publikuje raport, w którym analitycy przyglądają się tym razem spółce Cd projekt. Według raportu, spółka otrzymuje rekomendację “kupuj” z wcześniejszego “trzymaj”. Poziom docelowy z kolei przypisany jest na cenę 446 zł za akcję z poprzedniego targetu na poziomie 352 zł. Spółka podczas dzisiejszej sesji wydaje się podzielać optymizm analityków, ponieważ rynek rośnie podczas wtorkowej sesji blisko 4,19 procent.

Raport Domu Maklerskiego obejmuje:

Te artykuły również Cię zainteresują

  • Rekomendacja spółki dotyczy progu – “kupuj” z nową ceną docelową akcji
  • Analitycy podnoszą poziom docelowy do zakresu 446 zł za akcje
  • Spółka dziś rośnie około 4,19 procent podzielając optymizm analityków

CD projekt z szansą na ponowne wzrosty? 446 zł jako cena docelowa

analitycy Domu Maklerskiego mimo negatywnej przesłanki, jaką jest przełożenie (ponowne) premiery gry podwyższają cenę docelową akcji spółki na praktycznie bliskie okolice szczytów historycznych oraz dodatkowo podwyższają rekomendację z poprzedniego zakresu “trzymaj” do obecnego “kupuj”.

W raporcie widnieje komentarz: “Aktualizujemy nasze prognozy wolumenu sprzedaży, biorąc pod uwagę bardzo obiecujące dane rynkowe takie, jak m.in. wysoka pozycja Cyberpunka 2077 (przedsprzedaż) w rankingach platform sprzedażowych Amazon i Steam, duża popularność Cyberpunka 2077 wg Google Trends (podobny poziom do gier RDR2 i Fallout 4 przed ich premierą) oraz bardzo wysoka liczebność społeczności Cyberpunka 2077 na platformie Steam, co może sugerować mocną sprzedaż po premierze gry

wykres CDR H4 29.10.2020
CDR H4 29.10.2020

Dodatkowo analizy wskazują, że widoczny jest potencjał dla pozytywnego zaskoczenia dotyczącego wolumenu sprzedaży gry (w porównaniu do ich bieżących oczekiwań), jeśli stopa przywiązania dla Cyberpunka 2077 będzie bardziej zbliżona, niż zakładają, do stóp dla GTA5 czy Red Dead Redemption 2, konwersja liczebności grupy Steam na sprzedaż na Steamie będzie zbliżona do historycznie obserwowanych poziomów.

Z technicznego punktu widzenia spółka mocno się ostatnio przeceniła, jednak wszystko wskazuje na to – jak widać po ostatniej reakcji rynku – że dalsze wzrosty nadal są w grze. Zakres wyznaczony przez analityków daje do myślenia i szansa na wygenerowanie takiego ruchu jest całkiem prawdopodobna.

Autorem raportów jest Tomasz Rodak. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski BOŚ, którego dystrybucja nastąpiła 22 paź 2020 roku, o godzinie 07:55. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

CD PROJEKT – disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here