Naga MarketsPodczas ostatnich sesji Dom Maklerski BOŚ publikuje raport, w którym analitycy przyglądają się tym razem spółce Asseco See. Według raportu, spółka otrzymuje podwyższoną rekomendację krótkoterminową do “przeważaj”. Analitycy zauważają, że  ostatni spadek ceny spowodował wkroczenie spółki do zakresu “rozsądnej ceny”. Z tego powodu również poziom docelowy akcji spółki został podniesiony do zakresu 44 zł z poprzedniego progu 43,4 zł za akcję.

Raport Domu Maklerskiego obejmuje:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Rekomendacja spółki dotyczy progu krótkoterminowego – “przeważaj”
  • Analitycy zauważają, że spółka wkroczyła w ciekawe poziomy
  • Spółka dziś pozostanie bez zmian w zakresie 39 zł za akcję

Asseco z możliwością krótkoterminowego wzrostu

Dziś dowiadujemy się z raportu przedstawionego 19 stycznia przez Dom Maklerski BOŚ, że spółka Asseco See otrzymuje podwyższony poziom ceny docelowej dla krótkiego terminu, oraz podwyższoną krótkoterminową rekomendacją do “przeważaj”.

W przedstawionym raporcie widnieje, iż analitycy skupiają się na granicy opłacalności akcja – cena, gdzie w ostatnich sesjach rynek widocznie wkroczył w ciekawe poziomy. “W ostatnich 5 miesiącach kurs akcji Asseco SEE zauważalnie spadł, opuszczając obszar +przewartościowania+ i wkraczając w granice “rozsądnej wyceny”, co, w połączeniu z oczekiwaniami dobrych wyników finansowych za IV kw. 2020 roku (odpowiednio ok. 22 proc. i 17 proc. wzrost wyniku operacyjnego i wyniku netto względem wysokiej bazy z IV kw. 2019 roku (odpowiednio +47 proc. i +45 proc. r/r)) skłania nas do podwyższenia do
“Przeważaj” naszej rekomendacji relatywnej względem rynku (poprzednio “Neutralnie”).

wykres Asseco See H4 27.01.2021
Asseco See H4 27.01.2021

Spółka z technicznego punktu widzenia znajduje się co prawda w tendencji wzrostowej, jednak wszystko wskazuje na to, że sekwencja budowana od ostatnich dni może wskazywać na chęć wykonania głębszej korekty. Analitycy przedstawiają jednak swoje zdanie jako wzrostowe z celem 44 zł za akcję co z kolei stawia spółkę pod znakiem zapytania jeśli chodzi o miejsce szukania dogodnego wejścia w pozycję.

Autorem raportów jest Sobiesław Pająk. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski BOŚ, którego dystrybucja nastąpiła 19 stycznia 2021 roku, o godzinie 18:35. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Asseco disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here