Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuPodczas wtorkowej sesji handlowej na rynek wpływa raport sporządzony przez Dom Maklerski BOŚ odnoszący się do spółki Asseco Poland. Według raportu analitycy domu maklerskiego obniżyli rekomendację spółki z wcześniejszego poziomu “kupuj” do obecnego poziomu “trzymaj”. Jednocześnie obniżona została cena docelowa dla spółki z 66 zł do 60,9 zł. Spółka podczas dzisiejszej sesji rośnie 3,4 procent a dalsze wzrosty mogą jeszcze potrwać.

  • Analitycy Domu Maklerskiego spodziewają się przyrostu przychodów spółki w I kw. 2020r.
  • Znaczenie jednak wyników kwartalnych za I kw. może być mniejsze niż zwykle.
  • Spółka z technicznego punktu widzenia może wykonać korektę do zakładanych przez analityków poziomów.

DM BOŚ obniża rekomendację Acceco Poland. Spółka mimo kryzysu utrzymuje poziomy

W dzisiejszym raporcie udostępnionym przez Dom Maklerski BOŚ sporządzonego 14 kwietnia analitycy zwracają uwagę, że choć w pierwszym kwartale 2020 roku spółka może spodziewać się wzrostu przychodów to ich znaczenie może być mniejsze. Powodem jest trudny okres – wirusa, który dopiero zaczynał być odczuwany.

Te artykuły również Cię zainteresują
Autor raportu spodziewa się wzrostu wypominanych przychodów o 9 proc. rok do roku, a zysk netto grupy oraz wynik netto w ujęciu non-IFRS spadek o 12-16 proc. Stąd również rekomendacja obniżająca możliwości spółki. Nie jest jednak ona drastyczna, ponieważ jak wskazuje autor raportu – w czasie pandemii na korzyść grupy może działać duża dywersyfikacja geograficzna. Asseco Poland działa w 56 krajach, co znacznie ogranicza ryzyko osłabienia kondycji jednej gospodarki. Dodatkowo również wzrost kursów EUR i PLN względem PLN korzystnie wpłynie na wyniki zagranicznych spółek zależnych.

Na koniec możemy wyczytać z raportu obniżenie prognozy skorygowanego zysku netto grupy w obecnym roku do 310,5 mln zł. Prognoza na kolejny rok zakłada z koeli spadek skorygowanego zysku netto do 354,8 mln zł z 412,2 mln zł.

Sytuacja na wykresie

W tym momencie widać, że rynek dla spółki Asseco w okresie, kiedy zdecydowana większość spółek spadała był bardzo łaskawy. spółka znajduje się obecnie na poziomie 63 zł co sprawia, że podejście praktycznie zrównało się ze szczytem z okresu największego skoku spółki. Cofnięcie kursu do poziomu rekomendowanego przez dom maklerski jest jednak jak najbardziej prawdopodobne i nawet tego typu zejście byłoby oczekiwane przez rynek.

wykres Asseco D1 21.04.2020
Asseco D1 21.04.2020, Źródło: Tradingview

Autorem raportu jest Sobiesław Pająk. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez DM BOŚ, którego dystrybucja nastąpiła 14 kwietnia 2020 roku, o godzinie 7:35. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

DM Boś – Asseco Poland disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here