Naga MarketsPodczas ostatnich sesji Dom Maklerski BOŚ publikuje raport, w którym analitycy przyglądają się tym razem spółkom Asseco Poland oraz Asbis. Według raportów, spółka Asseco otrzymuje podwyższoną cenę docelową wraz ze spółka Asbis. Pierwsza z nich do zakresu 78,40 zł zaś druga do poziomu 13,80 zł za akcję. Obie spółki wyglądają obiecująco, choć kontekst stricte techniczny wymagałby wygenerowania korekty, aby szukać odpowiedniego wejścia w taki układ.

Raport Domu Maklerskiego obejmuje:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Rekomendacja obu spółek dotyczy progu – “kupuj”
  • Analitycy zauważają, że spółki Asseco są fundamentalnie niedowartościowane
  • Spółki dziś niewiele się ruszają na samym otwarciu

Asseco z dalszego wzrostu, Asbis podobnie

Dziś Dom Maklerski BOŚ podaje raporty odnoszące się do spółek Asseco Poland oraz Asbis. Łączy je dużo – obie otrzymują podwyższoną cenę docelową akcji oraz obie mają aktualnie rekomendację na poziomie “kupuj”. W przypadku pierwszej z nich analitycy już na wstępie piszą, że: “Uważamy, że walory Asseco są fundamentalnie niedowartościowane w stosunku do sumy wartości poszczególnych spółek grupy kapitałowej.

Z tego również powodu podwyższają cenę docelową z poziomu 74,30 do aktualnego zakresu 78,40 zł za akcję. W raporcie analitycy dodają: “Uważamy, że takie tempo wzrostu zysków rdr w dwóch kolejnych kwartałach (jeśli się zmaterializuje) nie powinno pozostawić inwestorów obojętnymi (nawet jeśli wg naszych obecnych prognoz dynamika zysków w ujęciu rok-do-roku w II kw. 2021 roku prawdopodobnie będzie niższa, a II połowa br. wydaje się obecnie prawdopodobnie słabsza). W efekcie rekomendujemy przeważanie akcji Asseco Poland względem rynku w krótkim okresie.

wykres Asseco Pol H4 09.02.2021
Asseco Pol H4 09.02.2021

Tymczasem cena akcji Asbis została podniesiona z poziomu 10,80 zł do aktualnej strefy 13,8 zł za akcję. Rekomendacja na poziomie “kupuj” skupia sie na możliwym  podwyższeniu prognozy zysku netto przez spółkę w 2020 roku, solidne wyniki w trzech kw. ubiegłego roku oraz ich przewidywania dotyczące wyników na 4 kw. 2020 roku.

wykres Asbis H4 09.02.2021
Asbis H4 09.02.2021

Mając to na względzie Dom Maklerski podnosi cenę docelową i uważa, że spółka ma potencjał. Z technicznego punktu widzenia jednak dobrze, aby spółka wygenerowała choć niewielką korektę, ponieważ akcje są praktycznie na szczytach. Aby szukać odpowiedniego potencjały zysku do ryzyka, rynek musiałby zejść kilka procent, aby zainteresowanie wzrosło.

Autorem raportów jest Sobiesław Pając oraz Jakub Viscardi. Artykuły są skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski BOŚ, którego dystrybucja nastąpiła 2 lutego 2021 roku, o godzinie 07:10. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Asseco Poland disclaimer
Asbis disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here