Naga Markets11 bit studiosZgodnie z raportem wydanym przez DM BOŚ z 22 października 2019 roku, spółka 11 bit studios otrzymało podniesiony poziom ceny akcji z dotychczasowego 471 zł do obecnego poziomu 481 zł. Jednocześnie, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska utrzymało rekomendację “kupuj” na niezmienionym poziomie. Polskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją, wydawaniem i dystrybucją gier komputerowych podczas dzisiejszej sesji handlowej nieznacznie rośnie, oscylując na poziomie 359 zł za akcję.


Analitycy Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska udostępniają raport z 22 października, w którym wskazują, że ceny akcji dewelopera gier komputerowych posiadają wyższy niż poprzednio poziom docelowy. Spółka otrzymała podniesienie poziomu z 471 zł do 481 zł, co oznacza – że przy katulanym kursie 359 zł za akcję potencjał dalszych wzrostów oscyluje w granicach 33 procent. Jednocześnie DM BOŚ podał, że podtrzymana jest rekomendacja z poziomu “kupuj”.

W raporcie podano prognozę, że w latach 2019-2021 spółka wypracuje odpowiednio 31,5 mln zł, 29,9 mln zł i 117 mln zł skorygowanego zysku netto. To oznaczałoby dla spółki podniesiony wskaźnik ceny do zysku – który kształtowałby się na poziomie 24,9 na 2019 rok, 26,2 na 2020 rok oraz 6,7 na 2021 rok.

Zobacz również: Idea Bank – przejęcia nie będzie. Fundusz private equity zrezygnował. Akcje 10% w dół

Analitycy DM piszą, że: “Zakładamy, że pierwsze informacje na temat ‘Projektu 8’ powinny się pojawić do końca przyszłego roku, a w tzw. międzyczasie wykorzystalibyśmy słabość kursu akcji do akumulacji jej walorów“, dodając: “biorąc pod uwagę znaczną lukę wycenową (37 proc.) podtrzymujemy długoterminową rekomendację fundamentalną ‘kupuj’, jednocześnie z powodu braku silnych pozytywnych bodźców, które mogłyby wpłynąć na kurs akcji spółki w najbliższym czasie, obniżamy krótkoterminową rekomendację relatywną do ‘neutralnie’ (poprzednio ‘przeważaj’)”.

Sytuacja an wykresie

Na wykresie spółka odnotowuje konsolidację trwającą już przeszło pół roku. Zdaje się, że spółka na chwilę obecną wyłamała dolne ograniczenie pasma konsolidacyjnego, jednak nadal nie ma powodów, by móc powiedzieć o możliwości wzrostów podmiotu. W tym przypadku dopiero przełamanie zakresu 380 zł i powrotu spółki do pasma konsolidacyjnego może wywołać kolejne impulsy pozytywnego akcentu. Górne ograniczenie konsolidacji znajduje się na strefie 440 zł za akcje, czyli nieco poniżej planowanego przez analityków DM BOŚ poziomu docelowego, co oznacza, że spółka ma przed sobą jeszcze kilka istotniejszych poziomów do pokonania zanim dojdzie do możliwości wykonania celu.

wykres 11 Bit D1 29.10.2019
11 Bit D1 29.10.2019, źródło – tradingview

Autorem raportu jest Tomasz Rodak. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez DM BOŚ SA, którego dystrybucja nastąpiła 22 października 2019 roku, o godzinie 8:15. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

DM BOŚ – 11 BIT STUDIO 22 października 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here