Naga MarketsDM BDM: Relpol z 100% potencjałem wzrostów. Quercus TFI wycenione na 6 złW swoich najnowszych rekomendacjach DM BDM przeanalizował spółki Relpol i Quercus TFI. Obydwie otrzymały od analityków rekomendację „Kupuj” oraz ceny docelowe wyższe niż wartość rynkowa w dniu wyceny. Efektem tego są bardzo dynamiczne wzrosty w trakcie dzisiejszej sesji, które sięgają ponad 6,5% w przypadku Relpol i prawie 5,5% dla Quercus TFI.

Relpol z 111% potencjałem wzrostów

W swoim najnowszym raporcie analitycy Domu Maklerskiego BDM wycenili spółkę Relpol na 16,5 zł (raport inicjujący), przy jednoczesnej rekomendacji „Kupuj”. Sama spółka jest producentem przekaźników trafiających do branży elektrotechnicznej i energetycznej. Na GPW obecni są od 1996 roku, a obecnie ponad 70% sprzedaży realizuje na rynkach eksportowych do ponad 50 krajów na świecie, przy czym ok. 40% ogółu to rynek niemiecki (do 2012 roku była to Rosja) z wiodącym klientem ABB (15-20% sprzedaży).– Spółka z ponad 60-letnią tradycją jest jednym z trzech największych w Europie producentów przekaźników elektromagnetycznych wykorzystywanych gł. w automatyce przemysłowej, energetyce zawodowej czy OZE (przekaźniki do inwerterów solarnych). Branże te stanowią ok. 70% sprzedaży spółki i mają dobre perspektywy rozwoju u progu szeroko zakrojonej transformacji energetycznej. Obecnie spółka jest w trakcie dużego programu inwestycyjnego mającego na celu wzrost sprzedaży do 2026 roku o blisko 50% (ponad 180 mln PLN) i poprawę efektywności. – wskazują analitycy DM BDM.

DM BDM: Relpol z 100% potencjałem wzrostów. Quercus TFI wycenione na 6 zł
Notowania spółki Relpol dnia 30.08.2021. Źródło: Stooq.pl

W trakcie wydawania rekomendacji cena rynkowa akcji wynosiła 7,80 zł, co oznacza ponad 111% potencjału do wzrostów. Na tak optymistyczny raport zareagowała oczywiście giełda. W trakcie dzisiejszej sesji spółki rośnie aż o 6,67%, co oznacza wzrost o 0,52 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 7,80 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 8,32 zł.

– Po restrukturyzacji zakończonej w latach 2010/2011 Relpol charakteryzuje stabilna rentowność (ponad 20% marży brutto z odchyleniem +/- 2 p.p.) i wysoka generacja wolnych przepływów pieniężnych (średnio 4 mln PLN rocznie czyli ponad 5% bieżącej kapitalizacji). Tym samym na koniec 2020 roku spółka nie posiadała zobowiązań kredytowych i była przygotowana do nowych, strategicznych wyzwań. – podkreślają analitycy.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Quercus z wyceną 6 zł

W ramach giełdowego programu wsparcia pokrycia analitycznego (zlecenie GPW), Dom Maklerski BDM wycenił również Quercus TFI. Podmiot ten uzyskał cenę docelową w wysokości 6,0 zł, przy jednoczesnej rekomendacji „Kupuj”, która nie uległa zmianie.

invest

– Quercus TFI zarządza aktywami o wartości PLN 3,8 mld i ma 1,9% udziału w rynku detalicznych funduszy inwestycyjnych. W obliczu historycznie niskich stóp procentowych oczekujemy dynamicznego wzrostu AUM, (38/18% w 2021/22), który pozwoli na solidny wzrost zysków w ciągu najbliższych trzech lat (zakładamy 14% CAGR w 2020-2023P). Oczekujemy też wypłaty wysokiej i powtarzalnej dywidendy/buy-backu (DY 8,6% z zysku za 2021 r.), a przejęcie Xeliona uważamy za krok w stronę przyspieszenia rozwoju. – podkreślają analitycy DM. BDM.

Jak wskazane zostało w raporcie, od stycznia do lipca 2021 napływy to omawianego podmiotu wyniosły aż 862 mln zł i były zdecydowanie większe niż w całym 2020 oraz 2019. Z tej kwoty 176 mln zł trafiło do wysokomarżowego Funduszu Agresywnego oraz 154 mln zł do Global Balanced.

– Według OECD Polska jest krajem o jednym z najwyższych udziałów depozytów w aktywach finansowych gospodarstw domowych. Biorąc pod uwagę historycznie niskie stopy procentowe oraz rosnącą stopę oszczędności oczekujemy że udział funduszy inwestycyjnych w strukturze oszczędności Polaków będzie się stopniowo zwiększać. Napływom sprzyjać powinny także solidne stopy zwrotu osiągane przez fundusze. – dodają także.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: aktualny kurs dolar euro | pge akcje prognozy | wykres nasdaq | aktualny kurs dolar lew | kurs ropy wti | playway akcje | notowania develia |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here