Naga MarketsDom Maklerski BDM w raporcie datowanym na 26 lipca obniżył cenę docelową akcji Erbudu do 13,5 zł z 32 zł poprzednio, obniżając zalecenie do “redukuj” poprzednio, analitycy rekomendowali kupno akcji.


“Szereg giełdowych spółek z branży budowlanej w bardziej lub w mniej dotkliwym stopniu wykazało w ostatnich miesiącach problemy z rentownością backlogu lub presją gotówkową. Obawiamy się, że w trudnym otoczeniu rynkowym Erbudowi będzie ciężko powtórzyć w najbliższych okresach wyniki z 2017 roku, nawet pomimo przejęcia w 1Q’18 niemieckiej spółki IVT” – czytamy w raporcie.

Dom maklerski prognozuje, że Erbud wypracuje w tym roku 26,3 mln zł EBITDA wobec 48,9 mln zł rok wcześniej. Na 2019 rok analitycy przewidują 31,3 mln zł EBITDA, a na 2020 rok 44,4 mln zł. Czynnikiem, który mógłby poprawić przyszłe wyniki jest pozytywne rozstrzygnięcie spornej sprawy o opcje walutowe z Bankiem Millennium.

Notowania poruszają się w trendzie spadkowym, we wtorek za jedną akcję przyjdzie nam zapłacić 14,55 zł, cena rynkowa jest wyższa od ceny w rekomendacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEFIX: Zmiana sentymentu na EUR/USD
Następny artykułChiny: Wiodący bank udziela kredytu w oparciu o blockchain
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here