Naga MarketsDM BDM: Kruk z rekomendacją "redukuj" i ceną docelową na 129 zł. Spółka W czwartek na rynek wpływa kolejna rekomendacja sporządzona przez Dom Maklerski BDM. Zgodnie z nią również – spółka Dino Polska otrzymuje rekomendację “redukuj” z poprzedniego raportu obejmującego rekomendacje “sprzedaj”. Wraz z rekomendacją zmienia się również poziom docelowy akcji spółki z zakresu 142 zł do 245 zł. Podczas wczesnych godzin handlu – spółka spada niecałe 0.4 procent docierając do poziomu 245 zł za akcje.

  • Analitycy domu maklerskiego zmieniają rekomendacje wobec Dino Polska
  • Obecnie jest to poziom “redukuj” z ceną docelową 245 zł za akcję
  • Oznacza to dla spółki możliwość cofnięcia jeszcze o około 15 zł

Dino Polska z poziomem docelowym akcji na zakresie 245 zł

Dziś widzimy kolejny raport Domu Maklerskiego BDM, który tym razem skupia się na spółce-faworycie wielu inwestorów polskiego parkietu – Dino Polska. Wobec niego również, zmienia się rekomendacja z wcześniejszego sprzedaj do poziomu redukuj. Oznacza to dla spółki spadek kolejnych 15 złotych, zgodnie z wyznaczonym obecnie poziomem docelowym akcji spółki przez analityków podmiotu.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Podwyższamy cenę docelową dla Dino do 245 PLN/akcję ze 142 PLN/akcję i przy bieżących poziomach cenowych zmieniamy zalecenie na Redukuj. Po publikacji lepszych niż zakładaliśmy odczytów w 2-3Q’20, zdecydowaliśmy się na podniesienie prognoz w kolejnych latach. Uważamy, jednak że bieżący konsensus jest zbyt optymistyczny, biorąc pod uwagę wymagającą bazę z ubiegłego roku (1/3Q’20, wpływ COVID-19 na decyzje zakupowe) oraz wprowadzane w ’21 zmiany legislacyjnie (podatek od obrotu, opłata cukrowa).” – podaje raport.

wykres Dino H4 21.01.2021
Dino H4 21.01.2021

Jak piszą analitycy – spodziewają się oni, “że miniony kwartał nie przyniósł dużych zmian w tendencjach obserwowanych w poprzednich kwartałach. Prognozujemy, że grupa osiągnęła ok. 2,7 mld PLN przychodów, ok. 289 mln PLN EBITDA i 183 mln PLN (odpowiednio +29%/+32%/+42% r/r). Uważamy jednak, że nie będzie to zaskoczenie dla konsensusu rynkowego. Wysoka baza na początku ’21. Ubiegłoroczne wyniki były dodatkowo

Z czysto technicznego spojrzenia spółka faktycznie zgaduje się w tendencji spadkowej i wiele wskazuje na to, że póki zakres widoczniej na wykresie średniej nie zostanie wyłamany – dalsze spadki są w grze.

Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski BDM, którego dystrybucja nastąpiła 13 stycznia 2021 roku, o godzinie 07:00. Autorem raportu jest Adam Gorniak. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Dino disclamierConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here