Naga MarketsCCC SA jest największą detaliczną spółką obuwniczą w Europie Środkowej i największym producentem obuwia w Europie. To właśnie akcje CCC znalazły się dziś pod lupą analityków Domu Maklerskiego BDM, którzy podnieśli swoją wycenę spółki. 


Przez długi okres czasu podchodziliśmy sceptycznie do walorów CCC, wskazując na stojące przed spółką wyzwania w postaci wysokiej bazy przychodowej oraz stronę kosztową – przekonuje autor najnowszego raportu DM BDM.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kierowani pozytywnymi danymi dotyczącymi sprzedaży oraz wysoką dynamiką wzrostu powierzchni handlowej sklepów spółki analitycy DM BDM postanowili podnieść swoją wycenę CCC z dotychczasowych 236,7 zł do 246,8 zł za akcję. Jednocześnie dom maklerski podnosi swoją rekomendację dla spółki ze “Sprzedaj” do “Akumuluj”.

Detalista od kilku kwartałów zaczął obniżać koszty związane z najmem oraz płacami w przeliczeniu na m kw., co powinno przełożyć się na długo oczekiwaną poprawę EBITDA już od 3Q’18. In plus oceniamy również działania dot. kapitału obrotowego (wzrost zobowiązań handlowych, lepsze zarządzanie zapasami), co wzmocni bilans grupy i nie wykluczamy, że na koniec ’19 CCC może posiadać gotówkę netto (konserwatywnie zakładamy, że nastąpi to w ’20). Warto zauważyć również, że wyprzedzający wskaźnik EV/EBITDA (+1Y) znajduje się obecnie poniżej długoletniej mediany – czytamy w raporcie.

CCC w kierunku 200,00

źródło: TradingView

Dzisiejsza sesja, pomimo rekomendacji ze strony DM BDM, nie była najlepsza dla akcjonariuszy CCC. Kurs spółki zanurkował o 1,79% testując okolice 209,00 złotych za akcję. Spółka do końca sierpnia pozostawała w korekcie ostatniego impulsu spadkowego, który rozpoczął się jeszcze w maju tego roku. Najbliższe wsparcie dla CCC znajduje się na sierpniowych minimach w rejonie 205,00. Pokonanie tego wsparcia może zwiastować test tegorocznych dołków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here