Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 24 sierpnia, Dom Maklerski BDM podniósł cenę docelową Ciechu do 64,5 zł z 61,1 zł, jednocześnie podtrzymując rekomendację na poziomie „kupuj”. Analitycy DM BDM oczekują w średnim terminie 700 mln zł EBITDA rocznie, z perspektywą 800 mln zł po zakończeniu inwestycji w latach 2021 – 2022.


Zobacz również: DM BOŚ obniża cenę docelową akcji LiveChat do 40 zł

Te artykuły również Cię zainteresują
Autor raportu, Krystian Brymora uważa, iż CAPEX w ww. okresie nie powinien przekroczyć 500 mln zł, co daje możliwość wypłaty kolejnych dywidend. W raporcie napisano:

“W naszych najnowszych projekcjach uwzględniliśmy lepsze perspektywy dla biznesu sodowego, wymagające otoczenie surowcowe i środowiskowe (rosnące koszty emisji do 20 EUR/t oraz IV okres rozliczeniowy ETS), a także przejęcie Proplan. Wskazujemy, że spółka ma potencjał do pozytywnych zaskoczeń wynikowych w 2019-2020 roku przy atrakcyjnej wycenie rynkowej”

Raport sporządzono przy kursie 52,6 zł.

stooq.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułVestor DM – ML System z ceną docelową akcji 38,6 zł
Następny artykułPGE w strefie oporu. Szykuje się kolejny zjazd?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here