Naga MarketsLogo PKN OrlenZgodnie z raportem przedstawionym podczas piątkowej sesji handlowej przez Dom Maklerski BDM – spółka PKN Orlen otrzymała obniżony poziom ceny akcji – z wcześniejszej rekomendacji 98 zł do obecnych poziomów 96,6 zł. Jednocześnie Dom Maklerski podtrzymuje rekomendację “akumuluj”, wspominając, iż wahania kursu USD/PLN będą kluczowe podczas dalszej analizy spółki. PKN Orlen w tym momencie oscyluje wokół poziomu 87,72 zł za akcję, rosnąc dziś 0,43 procent.


Dzisiejsza sesja handlowa przynosi na rynek kolejną rekomendację. Tym razem Dom Maklerski BDM przedstawia raport, w którym wskazuje, iż analitycy podmiotu obniżają poziom docelowy akcji PKN Orlen – z wcześniejszych poziomów 98 zł za akcję, do obecnego poziomu 96,6 zł. Mimo to jednak analitycy podtrzymują wcześniejsze zdanie mówiące, że akcje powinno się akumulować.

Rak wskazuje raport: “Poziom EBITDA za drugi kwartał 2019 r. pozytywnie zaskoczył konsensus. Sierpień dla walorów spółki nie był jednak udany i wycena wróciła w okolice 90 zł. Lipcowy odczyt marży rafineryjnej był po raz pierwszy w tym roku wyższy w ujęciu rdr.” Analitycy dodają również, że: “Sierpień według naszych kalkulacji nie był już tak dobry, jednak w kontekście kolejnego miesiąca zwracamy uwagę na bardzo niską bazę“.

Orbex

Tutaj również analitycy wskazują, że wahania kursu pary USD/PLN będą ważne w kontekście dalszych analiz spółki. Wysoki kurs dolara względem polskiego złotego powinien wspomagać wyniki spółki.

Raport obejmuje również kwestie skorygowanej EBITDA LIFO – prognoza na 2019 rok wskazuje, że kształtować się powinna na poziomie 9,3 mld zł a na rok 2020 podnieśli oni wynik do ponad 9,3 mld zł (z 9,1 mld zł poprzednio).

Wykres spółki

Podczas dzisiejszej sesji spółka PKN Orlen oscyluje wokół poziomu 87,72 zł za akcję, nieznacznie pokazując wzrosty. Wykres spada jednak w ciągu ostatnich dni do ważnego wsparcia, które było już trzykrotnie testowane na przestrzeni ostatniego roku. Zdaje się, że spółka będzie broniona w tym rejonie, ponieważ przerwane obecnego zakresu wspierającego wykres przed spadkami oznaczać będzie, że otworzy to drogę do obniżenia się kursu akcji nawet do poziomów 84 – 80 zł za akcję. Rekomendacja Domu Maklerskiego obejmuje poziom 96,6 zł, co oznacza, że spółka miałaby wykonać od obecnej ceny podejście rzędu blisko 10 procent.

wykres PKN D1 06.09.2019
PKN D1 06.09.2019

Autorem raportów jest Krzysztof Pado. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez DM BDM, którego dystrybucja nastąpiła 02 września 2019 roku, o godzinie 09:25. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

DM BDM – PKN Orlen 02.09.2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here