Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 7 stycznia, Dom Maklerski BDM obniża rekomendację Grupy Kęty z wcześniejszego “akumuluj” do “trzymaj” oraz obniża cenę docelową 343,8 zł do 334,3 zł. 


Analitycy w przedstawionym raporcie piszą, że w tym momencie oczekiwane są dalsze prognozy Grupy na rok 2019, wśród których spodziewają się umiarkowanie optymistycznego podejścia, gdzie mogą zwiększyć się obawy o słabszą koniunkturę na rynkach eksportowych.

Póki co prognozowana EBITDA na obecny rok ma wynieść 487 mln zł, a poprawa wyników r/r zdaniem analityków powinna być zachowana w 2020 roku, m.in. ze względu na dalsze efekty prowadzonych inwestycji.

W raporcie przeczytać możemy także: “Według założeń obecnej strategii w 2020 roku spółka ma osiągnąć pułap 514 mln zł EBITDA. Z bieżącej perspektywy cele wydają się realistyczne do wykonania (wzrost EBITDA o ok. 50-55 mln zł na przestrzeni dwóch lat vs 2018 rok)”.

Według autora raportu spółka w 2019 roku nadal ma przed sobą dobre perspektywy jeśli chodzi o wypłacanie wysokich dywidend – mimo faktu, że tendencja dywidendowa spadła w 2018 roku.

Sytuacja na wykresie

Spółka od drugiej połowy rośnie – reagując z istotnego wsparcia po cenie 316 zł impulsem wzrostowym. W tym momencie wykres znajduje się po cenie 340 zł, a więc powyżej rekomendacji Domu Maklerskiego, a prawdopodobieństwo dalszych wzrostów jest relatywnie duże patrząc z perspektywy siły ostatnich impulsów wzrostowych na interwale dziennym. Jeśli spółka utrzyma sie powyżej widocznego wsparcia cenowego – wówczas celem zdają się poziomu 350 – 355 zł za akcję.

wykres Kęty D1 10.01.2019
Kęty D1 10.01.2019

Autorem raportu jest Krzysztof Pado. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski Vestor, którego dystrybucja nastąpiła 07 stycznia 2019 roku, o godzinie 15:11. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:
DM BDM – Kęty 07.01.2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStopy w Polsce bez zmian. Złoty do euro stabilny
Następny artykułBitcoin i 5 żelaznych zasad bezpieczeństwa, które musisz poznać
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here