Naga MarketsAdrian Górniak, analityk Domu Maklerskiego BDM, w swoim raporcie z 23 lipca, obniżył cenę docelową dla akcji Vistuli do 4,08 zł z 4,48 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację “redukuj”. W dniu wydania raportu kurs akcji Vistuli wynosił 4,36 zł…dziś jest to już zaledwie 4,18 zł.


“Akcje Vistuli były jednym z wyróżniających się walorów na tle sektora zarówno w ujęciu 1Y, jak i ytd. Podtrzymujemy jednak zdanie, że obecne pułapy cenowe nie są zbyt atrakcyjne, biorąc pod uwagę zakładane przez nas spowolnienie dynamik EBITDA w kolejnych kwartałach. Dlatego też utrzymujemy zalecenie Redukuj dla walorów Vistuli, wyznaczając jednocześnie cenę docelową na poziomie 4,08 zł/akcję” – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Autor raportu uważa, że przed spółką, podobnie jak przed całą branżą, stoi szereg ryzyk:

“Przede wszystkim obawiamy się wzmocnienia presji ze strony kosztów pracy (podnieśliśmy założenia względem poprzedniej rekomendacji) oraz utrzymania silnej konkurencji pomiędzy detalistami, co dodatkowo może negatywnie wpływać na realizowane marże. Od strony przychodowej wyzwaniem jest wprowadzony w marcu zakaz handlu w niedziele, który przekłada się na spadającą odwiedzalność sklepów” – napisano w rekomendacji.

“Z wydarzeń korporacyjnych istotna jest przeciągająca się fuzja z Bytomiem – oba podmioty czekają obecnie na zgodę z UOKiK; spodziewamy się, że domknięcie wszystkich wymaganych procedur (w tym WZA) może mieć miejsce w końcówce roku, co naszym zdaniem przesuwałoby efekty synergii z połączonych podmiotów co najmniej na 2H’19” – dodano.

DM BDM prognozuje, że Vistula wypracuje w tym roku 84,1 mln zł EBITDA wobec 78,4 mln zł rok wcześniej. Na 2019 rok analitycy przewidują 92,6 mln zł EBITDA, a na 2020 r 100,7 mln zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułForex już nie tylko w rękach dużych banków. Konkurencja depcze po piętach
Następny artykułInwestycje w diamenty na liście ostrzeżeń KNF
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here