Naga MarketsDM BDM: Kruk z rekomendacją "redukuj" i ceną docelową na 129 zł. Spółka W poniedziałek na rynek wpływa kolejna rekomendacja sporządzona przez Dom Maklerski BDM. Zgodnie z nią również – spółka Kruk otrzymuje rekomendację “redukuj” wraz z poziomem docelowym akcji spółki na poziomie 129 zł. Podczas wczesnych godzin handlu – spółka rośnie 1,33 procent docierając do poziomu 137,3 zł za akcje. Oznacza to dla spółki potencjał dalszego spadku – nawet do 8 zł za akcję.

  • Analitycy domu maklerskiego podtrzymują rekomendację Kruka
  • Obecnie jest to poziom “redukuj” z ceną docelową 129 zł za akcję
  • Oznacza to dla spółki możliwość cofnięcia blisko 8 zł za akcję

Kruk z dalszą prognozą spadkową wg. Domu Maklerskiego

Dziś na rynek wpływa rekomendacja Domu Maklerskiego BDM, która dotyczy spółki Kruk. Według niej analitycy nadal nie zmieniają zdania co do akcentu pro-spadkowego, ponieważ odnosi się ona nadal do poziomu “redukuj”. Cena docelowa zaś akcji została wyznaczona do poziom 129 zł za akcję, co oznacza potencjał dalszego spadku spółki blisko 8 zł za akcję.

Te artykuły również Cię zainteresują
W raporcie analitycy odnieśli się do kwestii finansowych spółki pisząc: “Lepsze od naszych wcześniejszych oczekiwań odzyski oraz wyniki finansowe w okresie II i III kw. 2020 roku skłoniły nas do podwyższenia naszych prognoz cash EBITDA o 9/8 proc. oraz zysku netto o 268/31 proc. w 2020/21 r. Obecną wycenę na poziomie sprzed pandemii uważamy jednak za wymagającą biorąc pod uwagę niepewność dotyczącą z jednej strony odbudowy gospodarek europejskich, a z drugiej tempa wzrostu inwestycji w portfele wierzytelności.

wykres Kruk H4 23.11.2020
Kruk H4 23.11.2020

Dodatkowo autorzy raportu zwrócili uwagę, że mimo korekcyjnego nastawienia dla spółki podwyższony poziom docelowy akcji wynika przede wszystkim z podwyższenia prognoz oraz rynkowych zmian cen spółek porównywalnych.

Z czysto technicznego punktu widzenia spółka Kruk jest już od dłuższego czasu w konsolidacji pomiędzy poziomami 155 z za 120 zł za akcję. Dopiero dojdzie do dolnych ograniczeń – tzn. wsparcia wspominanego powyżej opłacalność wzrośnie znacznie na korzyść pozycji długich.

Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski BDM, którego dystrybucja nastąpiła 16 listopada 2020 roku, o godzinie 07:00. Autorem raportu jest  Michał Fidelus. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Kruk disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here