Naga MarketseurocashZgodnie z opublikowanym dziś raportem Domu Maklerskiego BDM, ten podnosi rekomendację spółki, do której należą m.in. Eurocash Cash&Carry, Eurocash Serwis oraz wiele znanych marek jak Groszek czy abc. Obecnie rekomendacja Domu Maklerskiego to “trzymaj” z wcześniejszego “redukuj” oraz podniesiona cena docelowa z 18,1 zł za akcję do poziomu 20,8 zł. Spółka podczas środowej sesji handlowej na polskim parkiecie rośnie ponad 1,55 procent. 


Środowa sesja handlowa przynosi na rynek kolejną dawkę rekomendacji – tym razem z ramienia Domu Maklerskiego BDM, który opublikował dziś swój raport wskazujący na podniesienie rekomendacji wobec spółki Eurocash z wcześniejszego “redukuj” do obecnego poziomu “trzymaj”. Jednocześnie została ustalona nowa cena docelowa dla podmiotu z poziomu 18,1 zł za akcję do obecnych stref 20,8 zł.

Autorzy raportu wskazują, że spółka podczas drugiego kwartału odnotowała lepsze niż wcześniej planowano wyniki, kiedy to rząd spółki podtrzymał plan zakończenia integracji części detalicznej w 2019 roku. To powinno według autorów przekładać się pozytywne dalsze wyniki podmiotu w kolejnym roku.

Analitycy dodają jednak, że: “Z drugiej strony dynamika wyników w 2020 roku może być hamowana przez wymagający rynek pracy, utratę kontraktu dla PKN Orlen oraz prawdopodobne wprowadzenie podatku od obrotu. Ostrożnie podchodzimy także do tempa realizacji rozwoju w obszarze detalicznym“.

Wykres spółki

W tym momencie widać, że spółka rośnie ponad 3 procent, chociaż w momencie pisania artykułu spółka podchodziła jeszcze ledwo 1,55 procent. Stale rozpędzające się notowania są zasługą dobrych danych opublikowanych przez spółkę. Aktualnie wykres oscyluje wokół poziomu 21,14 zł za akcję sprawiając wrażenie możliwości dalszego ataku strefy 22 zł za akcję. Ten optymistyczny sentyment może utrzymać się jeszcze podczas kolejnych sesji mogąc zaatakować nawet widoczny szczyt z poziomu 23,179 zł za akcję. Poziom docelowy wyznaczony przez Dom Maklerski jest zatem już w tym momencie przekroczony.

wykres EURCASH D1 04.09.2019
EURCASH D1 04.09.2019, Źródło: xStation5

Autorem raportów jest Adrian Górniak. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski BDM, którego dystrybucja nastąpiła 3 września 2019 roku, o godzinie 14.00. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

DM BDM – Eurocash 03.09.2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here