Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuW środę na rynek wpływa kolejna rekomendacja sporządzona przez Dom Maklerski BDM. Zgodnie z nim również – spółka Eurocash otrzymuje rekomendację “akumuluj” wraz z poziomem docelowym akcji spółki na poziomie 21 zł. Podczas wczesnych godzin handlu – spółka rośnie dziś już ponad 3 procent docierając do zakresu 19,05 zł za akcję.

  • Dom Maklerski BDM zaleca akumulację akcji spółki Eurocash z celem 21 zł
  • Analitycy wskazują, że oczekują poprawy sentymentu wraz z zakładaną, dodatnią dynamiką sprzedaży żywności w kolejnych miesiącach

Eurocash z zaleceniem akumulacji – cena 21 zł za akcję

Koleją rekomendacją wydaną dziś przez Dom Maklerski BDM jest dziś zalecenie “akumulacji” spółki Eurocash z ceną docelową na poziomie 21 zł. Podczas dzisiejszej sesji – póki co spółka rośnie ponad 3 procent rosnąc do poziomu 19,05 zł za akcję.

Te artykuły również Cię zainteresują
W raporcie analitycy wskazują, że “bieżące poziomy cenowe wydają nam się atrakcyjne, dlatego też wydajemy zalecenie Akumuluj z ceną docelową na poziomie 21,0 PLN/akcję. Liczymy na poprawę sentymentu wraz z zakładaną przez nas dodatnią dynamiką sprzedaży żywności w kolejnych miesiącach. Oczekujemy także, że grupa będzie kontynuowała trend poprawy oczyszczonych wyników w kolejnych okresach. W 2H’20 powinien być widoczny efekt optymalizacji EC Dystrybucja/EC Alkohole.”

Jak dodaje również nota: “W przypadku realizacji naszych założeń, grupa byłaby handlowana z dyskontem względem spółek o zbliżonym profilu działalności i EV/EBITDA MSSF 16 2020/21 na poziomie 6,3-6,2x. Doceniamy solidny bilans grupy i bezpieczny poziom wskaźnika DN/EBITDA (wg MSR 17 = 1,8x po 1Q’20).

Odnośnie kolejnych miesięcy Dom Maklerski oczekuje dobrych wyników, na co wskazują szacunki zamieszczone w raporcie. “W perspektywie całego roku szacujemy, że dystrybutor FMCG wypracuje ok. 25,5 mld PLN przychodów i 787 mln PLN EBITDA adj. MSSF 16 (wynik netto ze sprzedaży zwiększy się z 214 mln PLN w ’19 do 271 mln PLN). Prognozujemy, że przy uwzględnieniu konsolidacji Frisco, część detaliczna zwiększy obroty do 6,3 mld PLN, co oznacza wzrost o 7,4% r/r. W segmencie hurtowym zakładamy zwiększenie sprzedaży do 18,9 mld PLN, co będzie pochodną solidnej dynamiki w cash&carry i mniejszych obrotów w biznesie papierosowym i gastronomicznym.

Sytuacja na wykresie

Na wykresie H4 widać, że dzisiejsze otwarcie zdecydowanie służy spółce. Ponad 3 procent wzrostu oraz ponowne przekroczenie zakresu 19 zł powoduje, że przy korekcie do zakresu 18,50 – 18,00 zł może spółka dawać dobre sygnały wzrostowe. Analitycy zakładają strefę do upłynniania przy zakresie 21 zł, jednak cała strefa, aż do 22,50 zł wydaje się być bardzo prawdopodobna do osiągnięcia.

wykres Eurocash H4 03.06.2020
Eurocash H4 03.06.2020, Tradingview

Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski BDM, którego dystrybucja nastąpiła 03 czerwca 2020 roku, o godzinie 08:00. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Dom Maklerski BDM – Eurocash disclaimer

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here