Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuW środę na rynek wpływa rekomendacja sporządzona przez Dom Maklerski BDM. Zgodnie z nim również – spółka Dino Polska otrzymuje zalecenie “sprzedaj” z poziomem docelowym ceny akcji spółki na poziomie 142 zł. Aktualnie spółka oscyluje na poziomie 187,5 zł, niewiele podczas dzisiejszej sesji zyskując.

  • Dom Maklerski BDM podtrzymuje negatywne nastawienie do akcji Dino
  • Analitycy wskazują, że założenia konsensusu dot. ścieżki wynikowej w kolejnych latach są zbyt optymistyczne

Dino polska z celem 142 zł za akcję

Dzisiejszy raport Domku Maklerskiego BDM pokazuje, że spółka Dino Polska może mieć przed sobą możliwość przeceny cen akcji, ponieważ jak podaje raport: “Uważamy, że założenia konsensusu dot. ścieżki wynikowej w kolejnych latach są zbyt optymistyczne, m.in. w zakresie kształtowania się marży EBITDA, co przy bardzo wymagających poziomach mnożników rynkowych, stwarza pole do rozczarowań.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sądzimy, że spodziewany przez nas słabszy (tj. niski jednocyfrowy) odczyt sprzedaży porównywalnej i tym samym niższa niż „standardowo” dynamika EBITDA w 2Q’20, mogą osłabić sentyment do walorów grupy w najbliższych miesiącach. Dodatkowo, w naszej ocenie premia dla wskaźników EV/EBITDA i P/E na lata 2020-22 względem grupy porównawczej jest zbyt wysoka. Mając na względzie wymienione czynniki, wydajemy zalecenie Sprzedaj z ceną docelową 142,0 PLN/walor.” – dodają analitycy.

Dom Maklerski zwraca również uwagę na to, że planowane otwarcie nowych sklepów przez spółkę wiązać się może również z np. ze wzrostem wydatków na marketing czy inwestowanie w ceny.

Odnosząc się jednak bezpośrednio do cen akcji, analitycy wskazują, że “bieżące pułapy cenowe w przypadku Dino uważamy za nieatrakcyjne i decydujemy się wydać zalecenie Sprzedaj, ustalając jednocześnie cenę docelową na poziomie 142,0 PLN/akcję. W krótkiej perspektywie zwracamy uwagę na spodziewany przez nas niski jednocyfrowy wzrost sprzedaży porównywalnej w 2Q’20, co może osłabić sentyment do akcji spółki. Uważamy również, że grupie może być ciężko zrealizować zapowiedzi poprawy marży EBITDA w kolejnych latach (dynamiczny rozwój i wchodzenie na nowe obszary może wiązać się z dodatkowymi kosztami marketingu czy większymi promocjami).”

Sytuacja na wykresie

Z technicznego punktu widzenia rynek cały czas dobrze sobie radzi a podejście pod bliskie poziomu najwyższego punktu – czyli do bliskich okolic 190 zł, może spowodować upłynnienie części akcji. To z kolei wiąże się z ryzykiem cofnięcia notowań, nawet do zakresu średniej, która w tym momencie przebiega w rejonach 175 – 170 zł za akcję, dokąd rynek może po wybiciu oporu się przecenić.

wykres Dino H4 03.06.2020
Dino H4 03.06.2020

Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski BDM, którego dystrybucja nastąpiła 03 czerwca 2020 roku, o godzinie 08:00. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Dom Maklerski BDM S.A. – Dino disclamier

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here