Naga MarketsDM BDM: Ciech z podniesioną rekomendacją do "kupuj". Spółka rośnie dziś 3,12 procentW poniedziałek na rynek wpływa kolejna rekomendacja sporządzona przez Dom Maklerski BDM. Zgodnie z nią również – spółka Ciech otrzymuje rekomendację “kupuj” z wcześniejszego poziomu “redukuj” wraz z poziomem docelowym akcji spółki na poziomie 33,20 zł. Podczas wczesnych godzin handlu – spółka rośnie 3,12 procent docierając do poziomu 26,40 zł za akcje.

  • Analitycy domu maklerskiego podwyższają rekomendację spółki Ciech
  • Obecnie do poziomu kupuj z ceną docelową 33,20 zł za akcję
  • Oznacza to dla spółki potencjał wzrostu rzędu 7 zł za akcję

Ciech z wyższą rekomendacją oraz ceną docelową

W tym momencie kolejna spółka została oceniona lepiej niż poprzednio przez Dom Maklerski BDM. Obecnie mowa o spółce Ciech, która obecnie dostaje rekomendacje “kupuj” oraz nieco wyższy poziom docelowy akcji, który przy obecnych cenach oznacza, że spółka ma potencjał wzrostu około 7 zł za akcję.

Te artykuły również Cię zainteresują

Analitycy w raporcie odnoszą się do poprzedniej rekomendacji pisząc, że “Od czasu naszej ostatniej rekomendacji kurs akcji spółki stracił ponad 20 proc. Tymczasem, mimo dużego spadku wolumenów sprzedaży sody kalcynowanej, wyniki za 2Q’20 pozytywnie zaskoczyły, a trend ten powinien być kontynuowany w 2H’20 i w przyszłym roku.”

wykres ciech H4 19.10.2020
ciech H4 19.10.2020

Dodatkowo w raporcie analitycy dodają, że: “Zwracamy uwagę, iż rynek dość konserwatywnie podchodzi do kontraktacji cen sody na 2021 rok (oczek. -4 proc. rdr) czy przyszłych kosztów emisji CO2, gdzie darmowa alokacja w ETS IV powinna być większa niż zakładane 30 proc. emisji.” Obecnie poziom docelowy dla spółki to potencjał około 25 procent możliwego wzrostu cen akcji.

Z czysto technicznego punktu widzenia spółka znajduje się jednak w tendencji spadkowej, dlatego warto uważać jeszcze z pozycjami długimi na tym rynku. Warto wyczekać, aż kurs zacznie się stabilizować na obecnych poziomach, co dałoby faktycznie pierwsze sygnały wskazujące na możliwość podbicia tych 15 – 25 procent do wyznaczonej przez autorów raportu strefy.

Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski BDM, którego dystrybucja nastąpiła 12 października 2020 roku, o godzinie 07:00. Autorem raportu jest Krystian Brymora. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

ciech disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here