Naga MarketsCena złota w korekcie może spaść do 1700 USD. Srebro relatywnie tanieWzrostowy trend na złocie (XAU/USD) może trwać jeszcze bardzo długo. Niemniej jednak, gdy nadejdzie korekta, żółty metal może spaść o ponad 17%, według Daniela Ghali, stratega towarowego w TD Securities. Pod koniec tygodnia cena złota oscylowała w pobliżu tygodniowego minimum w okolicach regionu 1930 USD. Relatywnie silniejsze pozostawało srebro, które w piątek kosztowało około 27 USD za uncję.

  • Podstawowe czynniki makroekonomiczne są analogiczne do represji finansowych w okresie powojennym
  • Okres konsolidacji na złocie może trwać miesiącami, a spadki mogą przekroczyć 17% (ok. 1720 USD)
  • Podstawowy scenariusz dla srebra analityków z Credit Suisse zakłada wzrost do poziomu 35,23 USD

Złoto ma się dobrze, nie mogło być lepiej – TDS

Dobrze jest inwestować w złoto, w końcu przez większość czasu trudno jest stracić pieniądze na tym rynku. W rzeczywistości byki dalej spieszą się, aby dokupić żółty metal, a prawie +100% sygnałów pędu śledzonych przez nasz wskaźnik ChartVision wskazuje na dalsze wzrosty – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ocenie ekspertów z TDS podstawowe czynniki makroekonomiczne są analogiczne do represji finansowych w okresie powojennym, co zapewnia niesamowicie przekonującą narrację o wyższych cenach żółtego kruszcu.

Ale jak długo może trwać ta hossa? Okazuje się, że może bardzo długo. Pomimo małej liczebności próby statystycznej, przypadki następujących po sobie szczytów w sygnałach pędu historycznie wynosiły średnio 45 dni, ale z szerokim rozkładem. Innymi słowy, wyczucie momentu kolejnego szczytu będzie niezwykle trudne – dodano.

Jednocześnie analitycy wskazali, że bardziej jasne jest to, co będzie dalej, kiedy impet ceny wyhamuje. Wraz ze spadkiem dynamiki wzrostu w ekstremalnych przypadkach, cena żółtego kruszcu ma tendencję do odnotowywania ostrych spadków i ograniczonych impulsów wzrostowych.

Okres konsolidacji może trwać miesiącami, a spadki mogą przekroczyć 17% (ok. 1720 USD). Jednak nie walcz z trendem, chyba że wykaże oznaki słabości – podkreślono.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Srebro łapie oddech przed kolejną falą wzrostową w kierunku 30,72 USD – Credit Suisse

Po odbiciu od oporu w minionym tygodniu na poziomie 28,50 USD, srebro (XAG/USD) konsolidowało w piątek w okolicach 27 USD. Po tej fazie konsolidacji stratedzy w Credit Suisse spodziewają się, że cena białego metalu wzrośnie do poziomu 30,72 USD.

Srebro znajduje się w fazie konsolidacji, ale z wieloletnią bazą i rynkiem wciąż znacznie poniżej swoich rekordowych maksimów. Obecna sytuacja jest postrzegana przez wielu ekspertów jako tymczasowa chwila wytchnienia przed kolejnym wzrostem z celem na kolejny opór na poziomie 30,72 USD – wskazano w raporcie.

Podstawowy scenariusz analityków z Credit Suisse zakłada wzrost do strefy oporu 35,23 USD – 35,365, co stanowi 61,8% zniesienia Fibonacciego całego trendu niedźwiedzia w latach 2011/2020 i kluczowego poziomu oporu cenowego od września 2018 r.

Idealnie wsparcie znajduje się na poziomie 22,90 i jest to 38,2% zniesienia dotychczasowego rajdu w 2020 roku. Spadek poniżej mógłby znacząco wyhamować tegoroczny impuls wzrostowy z celem na poziomie 20,75 USD, a następnie 19,65 USD – podsumowano.

Kurs XAGUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAGUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również inne teksty autora:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here