Naga Markets“Prognozy są bardzo trudne, zwłaszcza w odniesieniu do przyszłości.” Woody Allen

Moim zdaniem należy bardzo ostrożnie podchodzić do wszelkich koncepcji, które w taki czy inny sposób definiują punkty zwrotne na rynku, a w szczególności odwrócenie trendu długoterminowego. Jednocześnie nawet najsilniejszy trend nie będzie trwał wiecznie i kiedyś się skończy.

Z punktu widzenia teorii fal Elliotta na wykresie tygodniowym eurodolara możemy zauważyć skończoną pięciofalową sekwencję spadkową. Oczywiście kolejne fale spadkowe są jak najbardziej możliwe, tym bardziej że wzrosty zapoczątkowane  na posiedzeniu FED jak na razie nie są zbyt dynamiczne i mogą być jak najbardziej tylko korektą. Jednak moim zdaniem odwrócenie długoterminowego trendu na eurodolarze jest obecnie dość prawdopodobne, a już na pewno warto brać pod uwagę taką sytuację jako scenariusz alternatywny.

eurusdDJednocześnie na wykresie eur/usd w ujęciu miesięcznym możemy zaobserwować zakończony cykl rynkowy Elliotta (impuls oraz korekta). Warto zwrócić uwagę, że fale A oraz C (zakończona piątka na interwale tygodniowym) są mniej więcej równe, a fala C przekroczyła już okolice 0,618 impulsu, czyli miejsca gdzie przeważnie kończą się korekty.

euM

Moja prognoza: Jeżeli do końca roku 2015 cena eur/usd dojdzie co najmniej do poziomu  linii trendu narysowanej po szczytach z lat 2008 oraz 2014, jest wysoce prawdopodobne, że będzie to kolejna fala impulsu, która w latach kolejnych z łatwością pokona szczyt z roku 2008 na poziomie 1,6 a następnie ustanowi nieznane dotąd poziomy cenowe z 2,0 włącznie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. No, to pobujaliśmy w obłokach. $2 to stanowczo za mało. $3 za €1 brzmi już bardziej prawdopodobnie, nie można aż tak zaniżać zysków, ma pan 8-letnie doświadczenie! Drukowanie pieniędzy sprzyja aprecjacji euro! Każdy o tym wie! Wszyscy longi na euro!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here