Naga Markets
Jakiś czas temu opisywałem ostateczny kształt trójkąta na parze USD/JPY. Ostateczny bo wcześniej był poprawiany kilka razy, ale wersja z poprzedniej analizy musiała być wersją ostateczną, gdyż nie było możliwości narysowania trójkąta już w żaden inny sposób. Na dzień dzisiejszy ta ostateczna wersja wydaje się być słuszna. Kurs wybił się z trójkąta, przebił wspomniany w poprzedniej analizie lokalny opór, a nawet wykonał już retest przebitej strefy SR. Link do tamtej analizy tutaj: USD/JPY – analiza długoterminowa


Powyżej, na wykresie dziennym widzimy wybicie z trójkąta, przełamanie oporu i retest tej strefy (czarna świeca). Gdyby nic nie zmieniło się do końca dnia, mielibyśmy formację objęcia hossy na interwale D1, pod którą można byłoby zagrywać pozycje długie. Dzisiejsze wzrosty spowodowane są oprócz sytuacji technicznej także lepszym odczytom marko z Japonii. Przed otwieraniem jakichkolwiek pozycji radzę jednak poczekać do godziny 16:00 kiedy odbędzie się wystąpienie, prawdopodobnie przyszłej szefowej FED-u Janet Yellen. W zależności od tego co powie, możliwe jest albo dalsze umocnienie dolara, albo jego osłabienie.


Jeżeli pani Yellen nie wpłynie na osłabienie dolara, USD/JPY ma szansę na spore wzrosty. Wybicie z trójkąta nastąpiło zgodnie z kierunkiem trendu, który od dawna jest wzrostowy. Potencjalny zasię wybicia to okolice 109.00. Przed nami okrągły opór 100.00, ale po tym jak wewnątrz trójkąta często był naruszany, a czasem wręcz ignorowany, nie ma już jakiegoś szczególnego znaczenia. Pewnie będzie w stanie zatrzymać wzrosty, może wywołać jakąś korektę, ale kluczowe dzisiaj będzie wystąpienie pani Yellen, miejmy nadzieję, że wzmocni dolara i będziemy mieli szansę na spore zwyżki. Czekajmy zatem do godziny 16:00.

Poszukuję kilku osób do współpracy przy nowym narzędziu. Jeżeli interesujesz się forexem, masz odrobinę wolnego czasu w ciągu dnia – zapraszam, szczegóły prześlę e-mailem. Adres poniżej.

Jeżeli masz jakieś pytania proszę napisz na adres e-mail: longtrader@o2.pl lub odwiedź mój dziennik na forum, gdzie znajdziesz pogłębione analizy, opisy moich wejść, a także będziesz mógł podyskutować na dowolny temat związany z tradingiem: Gra długoterminowa

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here