Naga Markets1000px-Citi.svg

W cotygodniowej nocie do swoich klientów, Citi zaprezentował długoterminowe scenariusze dla dwóch najpopularniejszych par walutowych. Porównał historyczne cykle na EUR/USD i GBP/USD z aktualną sytuacją na tych walorach. Co z tego wynikło?


Zauważono wiele podobieństw pomiędzy najnowszymi wykresami EUR/USD czy GBP/USD a tymi z lat 90 ubiegłego wieku. Poniżej znajduje się wykres obu par:

e71

Citi zauważyło kluczowe podobieństwa, kopiujące niemal te naniesione na wykres. Najważniejszym czynnikiem zdaniem banku jest powtarzalność cykli. Poprzedni cykl trwał 7 lat, podobną długość miał trend wzrostowy trwający od 2000 roku. Aktualnie kurs EUR/USD koryguje długotrwałe spadki – nie bez przyczyny, patrząc na słabe wyniki amerykańskiej gospodarki w pierwszym kwartale 2015 roku. Czy zbliżamy się do końca korekty? Wybicie marcowych dołków będzie oznaczać dalsze spadki – pod warunkiem, że cykl nadal będzie trwać. Niemal identyczna sytuacja panuje na GBP/USD, powtórzone spadki z okolic 2.000, następnie ponad pięcioletnie odreagowanie i powrót do spadków.

Ogólnie rzecz biorąc, zdaniem Citi, powyższy wykres wskazuje, że korekty na EUR/USD i GBP/USD dotarły do kluczowych poziomów, by w dalszej kolejności na wykresach obu par wytworzyć kolejny impuls spadkowy. Citi kończy notę wyszczególnieniem, ważnych ich zdaniem, poziomów na których spodziewana jest reakcja ceny. Na EUR/USD kluczowym wsparciem są okolice 1,1040, po pokonaniu utworzonej tam strefy popytu, EUR/USD spadnie najpewniej w okolice 1,0458 (marcowe minima). Najbliższe wsparcie na GBP/USD znajduje się w pobliżu 1,5459-98 (ostatnie majowe dołki), dalej cena powinna napotkać wsparcie przy 1,5074-89. Pokonanie obu stref popytu najpewniej zepchnie GBP/USD w okolice kwietniowych minimów na poziomie 1,4566.

Wykres dzienny GBP/USD z naniesionymi poziomami rekomendowanymi przez Citi.
Wykres dzienny GBP/USD z naniesionymi poziomami rekomendowanymi przez Citi.

Więcej rekomendacji oraz pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here