Naga MarketsBiały napis s&p500 na żółtym tleDane o pozycjach z rynku kontraktów terminowych na indeks S&P 500 wskazują na przekonanie niektórych inwestorów o potencjale do wzrostowego odbicia. Według raportu CFTC, długie pozycje netto w kontraktach terminowych E-mini na indeks S&P 500 w tygodniu poprzedzającym 27 października były największe od stycznia 2019 r.

  • Długie pozycje netto w kontraktach futures na indeks S&P 500 znalazły się na rekordowych poziomach
  • Amerykański indeks dotarł do ważnego wsparcia
  • Wybicie w dół otworzyłoby drogę do 2950-3050 pkt 

Wzrost notowań od przyszłego roku?

Indeks 500 największych amerykańskich spółek osunął się z historycznego szczytu ustanowionego we wrześniu ze względu na zagrożenia, takie jak rosnące przypadki zakażeń koronawirusem oraz opóźnienie rozmów w sprawie stymulacji fiskalnej w USA.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Spadki kontynuowane były także w zeszłym tygodniu, który poprzedzał wybory prezydenckie w USA jakie odbędą się jutro. Indeks zakończył miniony tydzień na poziomie 3269,96, nieco ponad 9 proc. niżej od rekordowego zamknięcia z 2 września.

Niektórzy stratedzy twierdzą, że indeks S&P 500 może rosnąć od przyszłego roku, dzięki postępom powyborczym w zakresie pomocy rządowej w walce z ekonomicznymi skutkami pandemii, a także wprowadzeniu leczenia i szczepionek.

Analitycy techniczni, w tym Jason Hunter i Alix Tepper Floman z JPMorgan zauważają natomiast, że  S&P 500 powraca do „klastra wsparcia” otaczającego poziom 3200. Trwały spadek pod ten poziom, mógłby według nich przyspieszyć osłabienie w kierunku 2950-3050 pkt.

Indeks S&P 500 na kluczowym wsparciu

Na poniższym wykresie dziennym kontraktów terminowych E-mini na indeks S&P 500 widać, że ten znalazł się na wsparciu, od którego ostatnie odbicie obserwowaliśmy pod koniec września.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Piątkowa akcja cenowa pokazał niezdecydowanie, a dziś notowania zyskują. Wybicie piątkowego szczytu dawałoby szansę na kontynuacje odbicia do 3400 pkt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here