Naga MarketsKurs dolara AUD spada. Długa droga do ożywienia i niepewne perspektywy gospodarczeBank Rezerw Australii (RBA) ostrzega, że perspektywy gospodarcze pozostają bardzo niepewne i przewiduje długą drogę do ożywienia. Bankierzy centralni z Australii obawiają się, że narastające przypadki zakażeń koronawirusem zagrożą ożywieniu gospodarczemu kraju i potencjalnie przyczynią się do bezrobocia większego niż oczekiwano. Kurs dolara australijskiego traci dziś 0,3 proc. w stosunku do greenbacka, jednak trend na parze walutowej AUD/USD pozostaje wzrostowy.

  • Rosnąca liczba przypadków COVID-19 zagrozi ożywieniu gospodarczemu
  • Niepewność zwiększy nieznany harmonogram produkcji szczepionki
  • Perspektywy polityki RBA pozostają niezmienione

Niepewne perspektywy dla Australii

W  oświadczeniu dotyczącym polityki pieniężnej bank centralny stwierdził, że nieznany dotąd harmonogram, w którym może zostać wyprodukowana szczepionka przeciwko COVID-19, zwiększy niepewność w gospodarce.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

RBA spodziewa się, że produkt krajowy brutto Australii spadnie o 3 proc. w 2020 r, a następnie wzrośnie o 6 proc. w roku 2021. Jednak ewentualny dalszy lockdown może przyczynić się do dłuższej drogi do ożywienia gospodarczego.

– Oczekuje się, że zatrudnienie i przepracowane godziny również nieznacznie wzrosną w drugiej połowie roku w większości kraju – oświadczył RBA.
– Jednakże, efekty zaostrzonych ograniczeń działalności w Wiktorii prawdopodobnie zrównoważą przyspieszenie wzrostu PKB w innych częściach gospodarki we wrześniu.

Bank centralny spodziewa się, że kryzys gospodarczy spowodowany falą wiktoriańską prawdopodobnie podniesie stopę bezrobocia do 10 proc., co stanowi korektę w górę o 0,5 proc. w stosunku do początkowych szacunków.

Główny ekonomista Westpac, Bill Evans, powiedział, że aktualizacja pokazała, iż ​​RBA nie ma zamiaru zmieniać swojej polityki pieniężnej, dopóki inflacja nie wzrośnie do około 2-3 proc.

– Perspektywy polityki pozostają niezmienione, co podkreśla konsekwentne poparcie dla ekspansywnej polityki fiskalnej przy ‘utrzymywaniu akomodacyjnego nastawienia polityki pieniężnej tak długo, jak jest to konieczne’ – powiedział Evans.

Kurs dolara australijskiego w trendzie wzrostowym

Po wyznaczeniu dołka w marcu, para walutowa AUD/USD porusza się w trendzie wzrostowym. Na początku obecnego tygodnia obserwowaliśmy odbicie od wsparcia przy 0,7080, po którym ustanowione zostały nowe maksima.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
AUD/USD – wykres dzienny

Dziś kurs dolara australijskiego wyznaczył już nowy szczyt, ale kupujący nie byli w stanie dalej pchać cenę w górę. W rezultacie AUD traci około 0,3 proc. Ponownie przejęcie kontroli przez byki dawałoby szansę na test strefy oporu w okolicach 0,7270.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here