Naga MarketsDługa czy krótka? to nowy cykl analiz giełdowych, którego celem jest wykorzystanie nowych możliwości jakie otworzyły się przed inwestorami na GPW po wprowadzeniu w ofercie brokera HFT  29 kontaktów CFD na polskie spółki, na których można grać zarówno pozycje długie jak i krótkie, czyli jednym słowem zarabiać jeśli spółka rośnie, jak również kiedy spada. Warto dodać, że można wspomagać się dźwignią finansową 4:1, czyli kupować/sprzedawać akcje o wartości 4x większej niż środki na rachunku.

Można to bardzo prosto wytłumaczyć:

Te artykuły również Cię zainteresują
  1. Kupujemy akcje KGHM po 100zł. Sprzedajemy po 110zł nasz zarobek to 10zł na akcję.
  2. Sprzedajemy akcje KGHM po 100zł. Odkupujemy je  (zamykamy pozycję) po 90zł. Nasz zarobek to 10zł na akcję.

Pozostaje poszukać jakiś ciekawych okazji do otwarcia pozycji:

BHW:

Bank Handlowy domknął w piątek lukę bessy, która powstała w zeszły poniedziałek. Poziom ten powinien stanowić opór i wydaje się to dobrą okazją do otwierania shortów na spółce.  Trend bez wątpienia jest spadkowy dlatego taka pozycja będzie zgodna z nim.

BHW.PLDaily 31 sierpnia 2015

KGH:

KGHM odrobił część spadków jednak wydaje się kwestią czasu powrót do trendu spadkowego. Tym bardziej, że rynek chiński jest naprawdę słaby i ciężko oczekiwać, że szybko się podniesie po przecenie, albo że trend się odwróci. W okolicach 84 – 85zł znajduje się silny opór zarówno techniczny jak i wynikający z luki spadkowej. Tam warto rozważyć otwieranie shortów.

KGH.PLDaily 31 sierpnia 2015

LTS:

Silne spadki ostatnio na Lotosie. Częściowo zostały odrobione, ale świeca z czwartku dobitnie pokazuje dużą podać powyżej oporu. Raczej nie zagrywałbym tu shorta bo trend jest wzrostowy, ale dalsze spadki są prawdopodobne.

LTS.PLDaily 31 sierpnia 2015

MBK:

Kurs mBanku zbliża się do oporu, który stanowi ostatnie maksimum z 14 sierpnia, jak również okolice te stanowiły barierę chroniącą przed spadkami. Może to być dobry poziom do dołączenia do trendu spadkowego.

MBK.PLDaily 31 sierpnia 2015

PGE:

PGE domknął lukę i wyraźnie też zareagował na poziom oporu. Takie złożenie oporów może być bardzo mocną barierę dla wzrostów. Trend jest spadkowy i warto na razie szukać jedynie pozycji krótkich. Przypomnę, że kontynuacja trendu jest zawsze bardziej prawdopodobna niż jego odwrócenie, a profesjonalni traderzy i inwestorzy szukają na rynku przewagi.

PGE.PLDaily 31 sierpnia 2015

PZU:

Również kurs polskiego ubezpieczyciela dotarł do oporu. Jest to bardzo silny poziom, który przez ponad miesiąc bronił spółkę przed większą przeceną. Teraz zgodnie z zasadą zmiany biegunów (wsparcie -> opór, opór -> wsparcie) poziom powinien stanowić opór.

Jeśli spółka wzrośnie to kolejny poziom oporu jest niedaleko, na 441zł.

PZU.PLDaily 31 sierpnia 2015

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania biomed lublin | forum gielda | dow j | notowanie euro | prognoza btc | notowania giełdowe pgnig |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnaliza Ichimoku AUDUSD, GBPJPY, USDCAD 31 sierpnia 2015
Następny artykułGBP/USD – dynamiczne spadki
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here