Naga MarketsKrótka czy długa to nowy cykl analiz giełdowych, którego celem jest wykorzystanie nowych możliwości jakie otworzyły się przed inwestorami na GPW po wprowadzeniu w ofercie brokera HFT  29 kontaktów CFD na polskie spółki, na których można grać zarówno pozycje długie jak i krótkie, czyli jednym słowem zarabiać jeśli spółka rośnie, jak również kiedy spada. Warto dodać, że można wspomagać się dźwignią finansową 4:1, czyli kupować/sprzedawać akcje o wartości 4x większej niż środki na rachunku.

Można to bardzo prosto wytłumaczyć:

Te artykuły również Cię zainteresują
  1. Kupujemy akcje KGHM po 100zł. Sprzedajemy po 110zł nasz zarobek to 10zł na akcję.
  2. Sprzedajemy akcje KGHM po 100zł. Odkupujemy je  (zamykamy pozycję) po 90zł. Nasz zarobek to 10zł na akcję.

Pozostaje poszukać jakiś ciekawych okazji do otwarcia pozycji:

BHW:

Bank Handlowy od kilku sesji rośnie odrabiając straty. Trzeba jednak spojrzeć szerzej na wykres i wyraźnie widać, że trend jest spadkowy. Dlatego też wydaje się, że warto raczej szukać okazji do sprzedaży. Strefa oporu może być świetną okazją do otwierania shortów.

BHW.PLDaily 5 sierpnia 2015

ENAE:

Również Enea jest w trakcie dynamicznej korekty wzrostowej i podobnie jak Bank Handlowy dochodzi do ważnego oporu. To może być okazja do wejścia w pozycje krótkie.

ENAE.PLDaily 5 sierpnia 2015

KER:

Zupełnie w innej sytuacji znajduje się Kernel. Spółka jest w dynamicznym trendzie wzrostowym po wybiciu z szerokiej konsolidacji. Na wykresie widać formację trójkąta, z której dzisiaj może nastąpić wybicie. Będzie to oznaką kontynuacji trendu i kolejne maksima są możliwe.

KER.PLDaily 5 sierpnia 2015

LTS:

Bardzo dziwna i bycza sesja na Lotosie. Spory spadek, szybkie odrobienie i zakończenie na plusie. To świadczy o dużym zainteresowaniu kupujących. Dzisiejsze spadki są normalnym odreagowaniem po tak burzliwej sesji. Na spółce szukałbym okazji do wejścia w longi ponieważ trend wzrostowy jest wyraźny, a wczorajsza świeca nastraja optymistycznie.

LTS.PLDaily 5 sierpnia 2015

banner_z_kartami

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania orlen | mercator akcje | dolar kurs | analizy | mercator kurs akcji | akcję lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here