Naga MarketsDługa czy krótka? to cykl analiz giełdowych, którego celem jest wykorzystanie nowych możliwości jakie otworzyły się przed inwestorami na GPW po wprowadzeniu w ofercie brokera HFT  29 kontaktów CFD na polskie spółki, na których można grać zarówno pozycje długie jak i krótkie, czyli jednym słowem zarabiać jeśli spółka rośnie, jak również kiedy spada. Warto dodać, że można wspomagać się dźwignią finansową 4:1, czyli kupować/sprzedawać akcje o wartości 4x większej niż środki na rachunku.

Można to bardzo prosto wytłumaczyć:

Te artykuły również Cię zainteresują
  1. Kupujemy akcje KGHM po 100zł. Sprzedajemy po 110zł nasz zarobek to 10zł na akcję.
  2. Sprzedajemy akcje KGHM po 100zł. Odkupujemy je  (zamykamy pozycję) po 90zł. Nasz zarobek to 10zł na akcję.

Pozostaje poszukać jakiś ciekawych okazji do otwarcia pozycji:

BHW:

Bank Handlowy w dość ciekawym miejscu. Jest to silne wsparcie, które dwa razy w ostatnim czasie zatrzymywało spadki i powodowało ponad 10% odbicia. Tak może stać się i teraz, a ryzyko kupna wydaje się być niewielkie, ponieważ ewentualna strata powinna być dużo mniejsza niż zysk.

BHW.PLDaily 2 listopada 2015

CCC:

Jeszcze ciekawsza sytuacja jest na CCC. Spółka w październiku mocno odbiła – o około 20% od dołka. Obecnie przechodzi korektę, a idealnym miejscem do jej zakończenia jest właśnie testowane wsparcie.

Jeśli wzrosty mają być kontynuowane to powinno ono zostać wybronione.

Pobierz bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

CCC.PLDaily 2 11 2015

GTC:

Również GTC jest w trakcie dość gwałtownej korekty spadkowej, a wsparcie jest niewiele niżej na 6.50zł.

Spółka jest w trendzie wzrostowym od początku roku i wiele wskazuje na możliwość testu szczytu z czerwca 2014 czyli 8,30zł. Dlatego też warto wykorzystywać korekty spadkowe do podkupowania akcji.

GTC.PLDaily 2 11 2015

KGHM:

Również KGHM przechodzi odreagowanie po spadkach (i życzył bym zarówno Państwu jak i sobie, żeby to oznaczało wreszcie jakieś większe wzrosty na naszej giełdzie…) i wydaje się, że obecny poziom może być dobrym do kupowania.

Jest to dość wyraźny poziom wsparcia oraz okolice psychologicznego poziomu 90zł. Po odbiciu ważny będzie test 100zł. Jeśli zostanie on przebity kurs powinien dotrzeć dość szybko do 112zł.KGH.PLDaily 2 11 2015

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: komentarz giełdowy | comparic pl | wykres dax | kurs dollara | lotos akcję | forex waluty online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here