Naga MarketsDługa czy krótka? to nowy cykl analiz giełdowych, którego celem jest wykorzystanie nowych możliwości jakie otworzyły się przed inwestorami na GPW po wprowadzeniu w ofercie brokera HFT  29 kontaktów CFD na polskie spółki, na których można grać zarówno pozycje długie jak i krótkie, czyli jednym słowem zarabiać jeśli spółka rośnie, jak również kiedy spada. Warto dodać, że można wspomagać się dźwignią finansową 4:1, czyli kupować/sprzedawać akcje o wartości 4x większej niż środki na rachunku.

Można to bardzo prosto wytłumaczyć:

Te artykuły również Cię zainteresują
  1. Kupujemy akcje KGHM po 100zł. Sprzedajemy po 110zł nasz zarobek to 10zł na akcję.
  2. Sprzedajemy akcje KGHM po 100zł. Odkupujemy je  (zamykamy pozycję) po 90zł. Nasz zarobek to 10zł na akcję.

Pozostaje poszukać jakiś ciekawych okazji do otwarcia pozycji:

ALR:

Alior zachowuje się zdecydowanie najlepiej spośród banków dostępnych w ofercie CFD. Podczas kiedy reszta zaliczała spore spadki, Alior można powiedzieć konsolidował. Obecnie cena weszła w obszar oporu i od tego co się stanie na najbliższych sesjach, zależeć będzie zachowanie kursu. Osobiście raczej wstrzymałbym się przed podejmowaniem decyzji.

ALR.PLDaily 13 sierpnia 2015

JSW:

O tym, że osobiście mam otwarte longi na JSW i liczę na zwyżkę pisałem wczoraj: LINK

. Nie spodziewałem się jednak aż tak dużego wystrzału, natomiast cały czas kierunek nie jest do końca jasny. Przebite zostało nieco maksimum z 7 lipca, ale cały czas przed spółką opory, aż do 13,60-13,70. Dopiero przebicie tego poziomu oznaczać będzie dużo większą korektę wzrostową z celem na 17 zł – gdzie znajduje się bardzo silny opór.

JSW.PLDaily 13 sierpnia 2015

MIL:

Bank Millenium wystrzelił dzisiaj i dotarł do silnego obszaru oporu. Trend jest spadkowy dlatego raczej warto rozważać sprzedawanie kontraktów, niż otwieranie pozycji długich.

MIL.PLDaily 13 sierpnia 2015

PKN:

Inna sytuacja jest na PKN Orlen. Spółka jest w bardzo zdrowym trendzie wzrostowym i obecna korekta powinna być okazją do dołączenia do niego. Spadki powstrzymać powinny okolice 79,60 gdzie znajduje się szczyt z 22 lipca oraz wyraźna reakcja ceny podczas ostatniej fali wzrostowej.

PKN.PLDaily 13 sierpnia 2015

banner_z_kartami

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs funta online | sp500 index | gpw notowania | kursy kryptowalut prognozy | nasdaq spółki | jsw opinie |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here