Naga Markets



Długa czy krótka? to nowy cykl analiz giełdowych, którego celem jest wykorzystanie nowych możliwości jakie otworzyły się przed inwestorami na GPW po wprowadzeniu w ofercie brokera HFT  29 kontaktów CFD na polskie spółki, na których można grać zarówno pozycje długie jak i krótkie, czyli jednym słowem zarabiać jeśli spółka rośnie, jak również kiedy spada. Warto dodać, że można wspomagać się dźwignią finansową 4:1, czyli kupować/sprzedawać akcje o wartości 4x większej niż środki na rachunku.

Można to bardzo prosto wytłumaczyć:

Te artykuły również Cię zainteresują




  1. Kupujemy akcje KGHM po 100zł. Sprzedajemy po 110zł nasz zarobek to 10zł na akcję.
  2. Sprzedajemy akcje KGHM po 100zł. Odkupujemy je  (zamykamy pozycję) po 90zł. Nasz zarobek to 10zł na akcję.

Pozostaje poszukać jakiś ciekawych okazji do otwarcia pozycji:

ALR:

Alior zachowywał się dość dobrze w porównaniu do innych banków, ale też nie oparł się przecenie. Trend bez wątpienia jest od połowy maja spadkowy, dlatego warto szukać jedynie pozycji krótkich. Okazją do ich otwarcia może być testowanie obszaru oporu, do którego cena właśnie dotarła.

ALR.PLDaily 2 września 2015

BIO:

Bioton jest niesamowicie silny. Zostawiając na bok wszystkie rozważania o przejęciu, podkupowaniu akcji technicznie wygląda to bardzo dobrze. Wsparcie zadziałało, do tego piękna świeca pin bar, która sugerowała wzrosty. Kurs zbliża się do lokalnego oporu w okolicach 10,50zł.  Jeśli ma dalej rosnąć to powinien go pokonać i otworzy sobie drogę do 12-12.38zł. Oczywiście pokonanie kolejnego oporu jest jak najbardziej możliwe.

BIO.PLH4 2 września 2015

JSW:

Bardzo silne odbicie na JSW doprowadziło kurs do oporu. Na razie poziom ten zadziałał i cena spada. Trend bez wątpienia jest spadkowy, ale mam duże wątpliwości co dalej z kursem tej spółki. Osobiście powstrzymam się od zawierania jakiś transakcji, chyba że cena zareaguje na poziom 11zł. Wtedy można rozważać longi.

JSW.PLDaily 2 września 2015

MIL:

Kolejny bank, tym razem Millenium – oczywiście w trendzie spadkowym. Obecnie kurs dotarł do oporu i nie może sobie z nim poradzić. To dobry poziom do wchodzenia w shorty zgodne z trendem. Jeśli jednak zostałby przebity, kolejną barierą dla kursu będą okolice 6,35.

MIL.PLDaily 2 września 2015

PGE:

O okazji do grania na krótko, na akcjach PGE pisałem w przeglądzie z poniedziałku: LINK Cena spadła, jednak obecnie trwa mała korekta wzrostowa, która może być okazją do otwierania pozycji krótkich dla spóźnialskich. Jeśli jednak 16zł zostanie przebite może to świadczyć o większych wzrostach.

PGE.PLDaily 2 września 2015

PZU:

PZU jednak przebiło opór i bardzo prawdopodobny wydaje się atak na 444zł. Tam szukałbym okazji do otwierania shortów, które są zgodne z panującym trendem spadkowym.

PZU.PLDaily 2 września 2015

banner_z_kartami

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty | blik — co to jest | dax | kursy kryptowalut wykresy | akcje orlenu | gpw komentarze |



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here