Naga MarketsDługa czy krótka? to nowy cykl analiz giełdowych, którego celem jest wykorzystanie nowych możliwości jakie otworzyły się przed inwestorami na GPW po wprowadzeniu w ofercie brokera HFT  29 kontaktów CFD na polskie spółki, na których można grać zarówno pozycje długie jak i krótkie, czyli jednym słowem zarabiać jeśli spółka rośnie, jak również kiedy spada. Warto dodać, że można wspomagać się dźwignią finansową 4:1, czyli kupować/sprzedawać akcje o wartości 4x większej niż środki na rachunku.

Można to bardzo prosto wytłumaczyć:

  1. Kupujemy akcje KGHM po 100zł. Sprzedajemy po 110zł nasz zarobek to 10zł na akcję.
  2. Sprzedajemy akcje KGHM po 100zł. Odkupujemy je  (zamykamy pozycję) po 90zł. Nasz zarobek to 10zł na akcję.

Pozostaje poszukać jakiś ciekawych okazji do otwarcia pozycji:

ACP:

Asseco Poland jest w długoterminowym trendzie wzrostowym, jednak ostatnio przeżywa cięższe chwile. Jeśli trend ma być utrzymany to jest to ostatnia szansa dla byków na obronę wsparcia. Wydaje się, że jeśli miałby nastąpić wzrosty to właśnie z tego poziomu.

Celem pozycji długiej byłaby linia trendu spadkowego, a jeśli zostałaby przebita to szczyt z kwietnia. Pozycja niesie ze sobą spory potencjał, a wydaje się, ze ryzyko spadków jest dość ograniczone.

ACP.PLDaily 12 sierpnia 2015

CCC:

Również spółka obuwnicza znajduje się w pobliżu strefy wsparcia. Trend wzrostowy jest cały czas utrzymany i wydaje się, żę to konsolidacja przed przetestowaniem ostatnich maksimów.

CCC.PLDaily 12 sierpnia 2015

JSW:

Z zaciekawieniem obserwowałem niezwykle przecenioną Jastrzębską Spółkę Węglową jak w trakcie spadków cały czas szła bokiem. Najsłabszy walor w ofercie CFD powinien być przeceniany podczas słabych nastrojów, jednak tak się nie stało. Wczoraj nastąpiło wybicie z konsolidacji i mimo dzisiejszych spadków, liczę że wkrótce nastąpi większy ruch wzrostowy. Tak jakby wszyscy pogodzili się z losem i nie ma komu sprzedawać JSW.

Nie ma jednak też specjalnie komu kupować. Może do czasu jakiś pozytywnych wiadomości, o ile oczywiście się pojawią. Osobiście trzymam tutaj pozycję długą licząc na gwałtowne wzrosty, które mogą nastąpić. Pamiętać trzeba, że trend jest spadkowy i jego odwrócenie jest mniej prawdopodobne niż kontynuacja.

JSW.PLDaily 12 sierpnia 2015

KGH:

Żeby nie było, że jestem takim bykiem (a nie jestem – zupełnie nie ma dla mnie znaczenia czy coś kupuję czy sprzedaję krótko) teraz akcje KGHM. Miedziowy gigant zdecydowanie spada i przecena może jeszcze potrwać (a jeśli zacznie się naprawdę korekta na giełdach światowych nawet nie chcę przewidywać do jakich wartości). Wczoraj nastąpiło odbicie od oporu i wydaje się, że to była dobra okazja do sprzedawania. Trend jest spadkowy i na razie warto szukać jedynie pozycji krótkich.

KGH.PLDaily 12 sierpnia 2015

banner_z_kartamiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here