Naga MarketsBarclays-Ross-Kingsland1

Nowy tydzień rozpoczynamy najnowszą rekomendacją Barclays dzięki której możemy dowiedzieć się dlaczego w najbliższym czasie dobrym pomysłem będzie sprzedaż lokalnych szczytów na parze EUR/USD.


Pomimo braku jednoznacznej zgody pomiędzy Grecją a przedstawicielami Eurogrupy, kurs EUR/USD nadal dość prężnie podąża w kierunku ważnego oporu w okolicach poziomu 1.10. Jednak, jak czytamy w najnowszej publikacji analityków Barclays, temat Grecji i jego wpływ na kurs EUR/USD wciąż niesie ze sobą podwyższone ryzyko. Jak zauważono w rekomendacji ryzyko spadku kursu EUR/USD jest jednak większe i bardziej prawdopodobne od scenariusza kolejnych wzrostów. Powodem dla którego Barclays radzi zmianę sentymentu w stosunku do EUR/USD na bardziej niedźwiedzi jest wciąż nierozwiązany problem z płynnością gotówkową Grecji. Bank zwraca uwagę, że Ateny mają przekazać kolejne płatności swoim wierzycielom już pod koniec kwietnia.

Jednak Grecja to nie jedyny problem Europy. W tym tygodniu inwestorzy skupiać będą się przede wszystkim na nadchodzących danych. W czwartek poznamy wyniki CPI w strefie euro. Barclays przewiduje, że najbliższy odczyt będzie kształtował się na poziomie 0,0% (poprawa z poprzednich -0,01%), a poziom sprzedaży dóbr konsumpcyjnych w Niemczech będzie niższy od przewidywań rynkowych i osiągnie jedynie -0.2% m/m. Biorąc to pod uwagę, zespół Barclays wyraził opinię jakoby wciąż słaba inflacja w krajach strefy euro sprawi, że EBC prawdopodobnie skończy trwający program QE zgodnie z planem tj. we wrześniu 2016 roku. Do tego czasu, jak czytamy w rekomendacji, EUR będzie odczuwać stałą presję podaży.

Od strony USD, w najbliższą środę poznamy raport z ostatniego spotkania FOMC. Specjaliści Barclays oczekują pozytywnego wydźwięku najnowszych minutek w których upewnimy się, że wzrost gospodarczy w Stanach Zjednoczonych jest faktem i po krótkiej przerwie amerykański dolar znowu zacznie się umacniać. Środa i czwartek będą obfitować w amerykańskie odczyty. Barclays radzi przypatrywać się najbliższym publikacjom na temat zaufania konsumentów, produktu krajowego brutto , Chicago PMI oraz ISM Manufacturing PMI. Bank oczekuje, że większość danych będzie zgodna z rynkowymi oczekiwaniami, lub niewiele różniąca się od wartości oczekiwanych.

Mając na uwadze przedstawione informacje, Barclays jest raczej niedźwiedzio nastawiony w stosunku do EUR/USD i prawdopodobnie będzie starał się sprzedawać lokalne szczyty.

EURUSDH4
Wykres H4 pary EUR/USD. Jak widać na załączonym wykresie, przed kursem dwie duże strefy oporu. Choć trend wzrostowy na EUR/USD powoli przyspiesza (utworzył się kanał wzrostowy) to w odczuciu Barclays wzrosty nie potrwają już zbyt długo. Idealnym miejscem na sprzedaż byłoby miejsce zgrupowania się górnego ograniczenia kanału, oraz górnej szerokiej strefy podaży (w okolicach poziomu 1.10). Jednak aby kurs tam się znalazł musi przebić on najbliższy opór w rejonach 1.09.

Więcej rekomendacji, oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here