Naga MarketsLogo-Credit-Agricole

EUR przez większość ubiegłego tygodnia nadal podążało w górę na fali powszechnej na rynku awersji do ryzyka. I choć dzisiaj, główna para walutowa koryguje ostatnie spadki, Credit Agricole przekonuje, że krótkie pozycje na EUR to nadal dobry pomysł.


Choć niepewność związana z sytuacją w Chinach pozostanie prawdopodobnie niezmienna, to zdaniem Credit Agricole uwaga inwestorów w tym tygodniu powinna zostać przeniesiona na zaplanowaną na ten czwartek konferencję prasową prezesa EBC oraz poprzedzającą ją decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych. To właśnie to wydarzenie zdaniem banku będzie głównym czynnikiem cenotwórczym w tym tygodniu.

Biorąc pod uwagę aprecjację EUR w ostatnich tygodniach, wciąż nieciekawą pod względem wyceny sytuację na rynku surowcowym oraz niezmienny poziom wzrostu gospodarczego Strefy Euro, ryzyko spadku inflacji wzrosło – ocenia Credit Agricole. Taki scenariusz potwierdza również członek Rady EBC Peter Praet, który ostrzegł jednocześnie, że nikt nie powinien posądzać EBC o brak gotowości do podjęcia wymaganych sytuacją środków.

a76

Nawet jeśli jest za wcześnie na ogłoszenie kolejnego programu skupu aktywów, to Mario Draghi w swoim wystąpieniu powinien przybrać bardziej gołębią retorykę w celu powstrzymania dalszego spadku prognoz stopy inflacji w Strefie – czytamy w dzisiejszej rekomendacji. Wszystko to oraz niższy poziom krótkiego pozycjonowania się rynku powinien odnowić presję podażową na EUR – prognozuje bank – zwłaszcza w przypadku przewidywanego utrzymania przez Rezerwę Federalną aktualnej retoryki dotyczącej podwyżki stóp w tym roku.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here